אור קשתי
אור קשתי

כמחצית מהמסגרות הפרטיות לגיל הרך פועלות ללא פיקוח. כך עולה מדו"ח מרכז המחקר והמידע של הכנסת, שהוגש לוועדה לזכויות הילד, במסגרת הדיונים בהצעת חוק לפיקוח על מסגרות יום לפעוטות. כ-74 אלף ילדים עד גיל שלוש מטופלים במעונות היום בפיקוח משרד התמ"ת, וכ-92-106 אלף ילדים נמצאים במסגרות ללא פיקוח.

בשבועות האחרונים מנהלת הוועדה לזכויות הילד של הכנסת, בראשות ח"כ זבולון אורלב, דיונים על הצעת חוק הפיקוח על מעונות, המיועדים לילדים בני שלושה חודשים עד שלוש. לפי ההצעה, כל מסגרת ששוהים בה שבעה פעוטות או יותר תידרש לרישיון מטעם הממונה על המעונות במשרד התמ"ת. תקנות החוק מתייחסות לתנאים הפיזיים והבטיחותיים הדרושים במעון ולתנאים הנדרשים מבעלי התפקידים במעון.

סקר שערך משרד התמ"ת בשנה שעברה הקיף כאלף ראיונות עם מנהלות גני ילדים ומשפחתונים. 48.6% מהמנהלות ציינו כי המסגרת בניהולן פועלת ללא גורם מפקח, ו-30.8% השיבו כי אין בידיהן אישור בטיחות. עוד מתברר כי ברבע מהגנים מבקר גורם הפיקוח פעם אחת בשנה או פחות.

כמו כן, ל-8.4% ממנהלות הגנים והגננות אין תעודה על השכלה, ובכלל זה תעודת סיום בית ספר יסודי, ול-28% ממנהלות הגנים אין השכלה רשמית בתחום הטיפול בילדים או בחינוך.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ