ארגוני נשים נגד עירית לינור: להשעותה כי קיללה סטודנטית

בתוכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל אמרה לינור על סטודנטית, שהתלוננה על מרצה אתו ניהלה רומן: "בלקסיקון שלי קוראים לזה זונה"

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

כ-20 ארגוני נשים ופעילות פמיניסטיות פנו אתמול אל יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, בדרישה להתנצלות פומבית והשעייתה של עירית לינור משידור בגלי צה"ל, על רקע דבריה בשבוע שעבר על אורטל בן דיין. בין השאר כינתה לינור את בן דיין "זונה" והוסיפה ש"העונש של בחורה שמתעסקת עם גבר נשוי הוא שתאכל ממנו חצץ אחר כך".

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי האוניברסיטה העברית בירושלים פיצתה את בן דיין בכ-38 אלף שקלים. בן דיין התלוננה כי המרצה אצלו למדה, ד"ר גדעון ארן מהמחלקה לסוציולוגיה, ניהל עמה קשר אינטימי והתנכל לה לאחר סיומו, במשך שנתיים. הסכם הגישור שנחתם בין האוניברסיטה לבן דיין, כמו גם הליכים משמעתיים קודמים, כוללים הכרה רשמית מטעם האוניברסיטה בנכונות פרטי התלונה שהגישה בן דיין, קבלת אחריות מצדו של ד"ר ארן על "תוכן הסדר הטיעון" - בו הודה בביצוע עבירה של התנהגות שאינה הולמת; וביטול ההליכים המשמעתיים נגד המרצה באוניברסיטה.

בתוכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל, התייחסו לינור והמגיש הנוסף, קובי אריאלי, לפרשה. לצד ביקורת על ד"ר ארן, אמרה לינור על בן דיין כי "הסטודנטית, שאינה קטינה ואינה ילדה בת יומה, ניהלה רומן עם המרצה הנשוי שלה. בלקסיקון שלי קוראים לזה זונה (...) את מתעסקת עם גבר נשוי ואחרי זה באה לייבב שהוא לא התנהג אלייך יפה (...) העונש של בחורה שמתעסקת עם גבר נשוי, שתאכל ממנו אחרי כן חצץ".

לדברי בן דיין, כמו גם גורמים נוספים, בזמן הקשר עם ד"ר ארן הוא היה פרוד. במכתב שנשלח אתמול ליועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, תא"ל גילה כליפי-אמיר, נכתב כי "אמירותיה של לינור מסוכנות לכל חיילת צעירה ונשים באשר הן", נכתב בפנייה, "חיילת שנחשפה לתכניה הביזאריים והפוגעניים של התוכנית עלולה בקלות להסיק כי אם הוטרדה מינית על ידי גבר, בדגש על נשוי, ייטב לה שלא תחשוב להתלונן או לדווח על כך, משום שאז תזכה לכינוי ?זונה'".

לינור אמרה אתמול בתגובה כי הביטויים בהם השתמשה "אולי אינם אלגנטיים, אך יש פסול מוסרי בניאוף". מגלי צה"ל נמסר ש"הפנייה טרם התקבלה. לכשתגיע נתייחס בהתאם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ