ציפי לבני ברשימת הנשים המשפיעות בעולם של ניוזוויק

יו"ר קדימה היא הישראלית היחידה הנכללת ברשימת 150 הנשים המשפיעות בעולם של המגאזין ניוזוויק. גם אופרה ווינפרי וסלמה הייק

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, נבחרה לאחת מ-150 הנשים המשפיעות בכתבה מיוחדת לרגל יום האשה הבינלאומי שפירסם המגאזין ניוזוויק. הרשימה, בה מופיעות נשים מובילות מתחום הפוליטיקה, העסקים, העיתונות והבידור כמו גם נשות מנהיגים רבות. לצד לבני, ניתן למצוא ברשימה המכובדת גם את אנגלה מרקל, הילרי קלינטון, מישל אובמה, אופרה ווינפרי, שרי בלייר וסלמה הייק.

הנשים החברות ברשימה אינן מדורגות לפי סדר חשיבותן וניכר כי עורכיה שאפו לייצוג נרחב ככל האפשר של נשים בעלי תחומי עיסוק שונים מכל העולם. על לבני נכתב בין השאר כי היא דמות מובילה לפתרון שתי המדינות בקונפליקט הישראלי-פלסטיני וכי "יש לה מוניטין של כנות ויושר רבים".

"המקצועות עם הרוב הנשי הם המקצועות המתגמלים פחות. זה נכון לגבי העובדות הסוציאליות, לפרקליטות, להוראה ולמקצועות נוספים. מדובר במקצועות חברתיים שנתפסים כשייכים לנשים", אמרה היום לבני. לבני הוסיפה כי אין מספיק נשים במוקדי קבלת ההחלטות. "בסופו של דבר בחדר קבלת ההחלטות, במיוחד בנושאים הביטחוניים והמדיניים, אין כמעט נשים. צריך לעשות את השינוי".

לבני. "בסופו של דבר, בחדר ההחלטות אין כמעט נשים". תצלום: איציק אדרי

"כשנכנסתי לפוליטיקה העניין של קידום נשים לא היה חלק מסדר היום שלי. נכנסתי לפוליטיקה בכדי לקדם את הנושא המדיני", סיפרה לבני במפגש לרגל יום האשה הבינלאומי. "ככל שהתקדמתי במערכת הפוליטית גיליתי עד כמה הבעיה המגדרית קיימת. במוקדי קבלת ההחלטות היום הגנרלים במיל' וגם חלק מהנשים לא מקבלים את העובדה שנשים יכולות לקבל החלטות ביטחוניות".

לבני אמרה את הדברים במפגש של נשים מובילות מתחומים שונים עם נערות מהפריפריה לרגל יום האישה הבינ"ל שנערך במרכז להעצמת האזרח.

רולה ג'יבריל, הנציגה הפלסטינית ברשימה. ילדות על רקע מציאות מורכבת

דמויות מוכרות נוספות המופיעות ברשימה הן העיתונאית לארה לוגן, שנאנסה בעת שסיקרה את המהפכה במצרים, הצלמת הנודעת אנני לייבוביץ' והמלכה ראנייה.

נציגה נוספת ברשימה היא העיתונאית הפלסטינית רולה ג'יבריל, ילידת חיפה, שספרה, "דרך הפרחים של מיראל", שיצא לאור לפני חמש שנים באיטליה, מגולל את סיפורן של כמה נשים ערביות-ישראליות על רקע המציאות הפוליטית המורכבת באזור, ושזור בציוני דרך כמו הקמת המדינה, טבח דיר יאסין והאינתיפאדה הראשונה. הספר שכתבה אף זכה לעיבוד קולנועי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ