חברי הכנסת הופתעו: היכן יתקיים הדיון הדחוף של הכנסת? בלשכתו של הרב הראשי

ח"כ הורוביץ ביקש לערוך דיון דחוף בסירוב משרד הפנים להעלות יהודים שגויירו בקנדה. הדיון אושר, אך המיקום הפתיע את כולם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הופתע לגלות היום (רביעי), כי הדיון הדחוף שביקש לקיים בוועדת העלייה והקליטה של הכנסת לא יתקיים במשכן, אלא בלשכתו של הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר. הדיון זומן לבקשתם של הורוביץ וח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) בגלל התנגדות משרד הפנים להעלות יהודים מקנדה שעברו גיור אורתודוקסי, וזאת לאחר שסיפורו של אחד הגיורים התפרסם ב"הארץ".

מזכירות הוועדה הודיעה היום להורוביץ כי הבקשה לקיים דיון מהיר בנושא אושרה, אלא שהפגישה לא תתקיים במשכן הכנסת כי אם בלשכת הרב עמאר. בתגובה, מיהר הורוביץ ופנה ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, וביקש למחות על השיבוץ התמוה של הדיון דווקא בלשכתו של הרב. "הכנסת אינה צריכה לעלות לרגל ללשכות כאלה ואחרות של הרשות המבצעת", כתב הורוביץ לריבלין והוסיף, "כל ראשי המדינה מתכבדים ובאים לכנסת ישראל, כולל ראש הממשלה שהוא ח"כ בעצמו, הרמטכ"ל, הנגיד, מבקר המדינה ועוד. יתכבד גם הרב הראשי המכובד, ויבוא אל הכנסת וישמיע את דברו".

לדברי הורוביץ, "הגשנו את הבקשה משום שמשרד הפנים אינו מעניק אזרחות ישראלית על בסיס חוק השבות ליהודים שעברו גיור אורתודוקסי בקנדה ובארה"ב וכעת מבקשים לעלות לישראל. משרד הפנים בפועל מעניק את הסמכות להכרה בגיורים אורתודוכסיים בחו"ל לרבנות הראשית. הופתעתי לשמוע היום ממזכירות ועדת העלייה והקליטה כי הדיון המהיר שאושר ייערך ביום רביעי הבא בלשכת הרב הראשי שלמה עמאר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ