למרות ההתקדמות במו"מ, שביתת העובדים הסוציאליים נמשכת

האוצר וההסתדרות הסכימו אמנם על גובה שכרם של עובדי העמותות אך הצדדים חלוקים לגבי אופן אכיפת ההסכם

דנה, יילר -פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה, יילר -פולק

המשא ומתן בין משרד האוצר לאיגוד העובדים הסוציאליים חודשו הערב (רביעי) אך חרף התקדמות בסוגיית עובדי העמותות, הסתיימו הדיונים ללא הסכם כשהפעם עומדת המחלוקת על אופן הפיקוח על שכרם.

הצעת משרד האוצר לא השתנתה והיא זהה לזו בה דנו ביום שלישי, ולפיה שכרו של עובד סוציאלי בעמותות יעמוד על 5500-6000 שקל, ולא יפחת משכרו של עובד במגזר הציבורי עם ותק של חמש שנים.

הערב התקבלה ההצעה על ידי ההסתדרות, אך האוצר מתנגד לדרישה כי המדינה היא שתפקח על השכר בטענה ש"מדובר בניסיון להלאים את העמותות דרך הדלת האחורית וזה לא יקרה". האוצר עומד על כך ש"הדרישה שהממונה על השכר יהיה רגולטור של העמותות לא תתקבל ולא תהיה רגולציה של המדינה על שכר העובדים בעמותות. הם לא עובדי מדינה, אנחנו לא יודעים לעשות את זה ולא מתכוונים לעשות זאת. הנושא יוסדר כפי שמוסדר בכל תחום אחר כשיוכנס סעיף בעניין בכל ההתקשרויות של המדינה עם העמותות".

עובדים סוציאלים מפגינים אתמול בצפון. תצלום: ירון קמינסקי

באיגוד העובדים הסוציאליים אמרו בתום הדיון כי "האוצר הגיע עם הצעה שהיא סבירה והגיונית לשכר מינימום בעמותות, אבל הוא לא מוכן בשום תנאי שתהיה אכיפה שתבטיח כי הכסף אכן יגיע לעובדים הסוציאליים - דבר שאיתו לא נוכל להשלים".

הערב הודיע שלמה בוחבוט, יושב ראש השלטון המקומי, כי נשקלת הצטרפותן של הרשויות המקומיות לשביתת העובדים הסוציאליים לאור פניות של כמה ראשי רשויות שהודיעו כי יתמכו ויגבו את השביתה.

"מאבקם של העובדים הסוציאליים מוצדק, אנו ברשויות המקומיות נדרשים לתת במקומה של המדינה סיוע ופתרון לבעיות הרווחה ואין לנו כלים לעשות זאת ללא העובדים הסוציאלים. אני מקווה שהגיבוי שאנו נותנים יסייע למקבלי ההחלטות להגיע להסכמות על מנת שלא נגיע להשבתה כוללת ברשויות המקומיות. אני קורא לראש הממשלה להתערב במשבר ולפתור אותו", אמר בוחבוט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ