ניצב שחר איילון צפוי להתמנות לנציב שירותי הכבאות

ועדת האיתור לבחירת נציב הכבאות המליצה לשר לביטחון פנים למנות את קצין המשטרה שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל. ההחלטה טעונה את אישור רה"מ

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ועדת האיתור לבחירת נציב הכבאות בראשות מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, יעקב גנות, החליטה להמליץ לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' למנות לתפקיד נציב שירותי הכבאות את ניצב שחר איילון, מפקד מחוז תל אביב שיסיים את תפקידו בתקופה הקרובה. ההחלטה עדיין טעונה את אישורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך על פי הערכות איילון צפוי להתמנות לתפקיד.

איילון, שהיה מועמד לתפקיד המפקח הכללי במשטרה, צפוי להחליף את רב-טפסר שמעון רומח שכיהן בתשע השנים האחרונות. איילון שהיה מועמד למפכ"לות ייכנס לתפקיד בתקופה בה מערך הכבאות אמור לעבור מהפכה, שבראש ובראשונה יהיה מוטל עליו לפרק את האיגודים, להוסיף כוח אדם לארגון ולשקם את הארגון למעשה מהיסוד.

ניצב שחר איילון. תצלום: תומר אפלבאום

מאז שריפת הענק בכרמל בסוף השנה שעברה, נשמעה ביקורת חריפה בנוגע למצב שירותי הכבאות בישראל. בתחילת השבוע התקיים בכנסת דיון מיוחד בוועדה לביקורת המדינה בכנסת בנוגע לדו"ח מבקר המדינה על שירותי הכבאות. במהלכו אמר נתניהו כי "מערך הכיבוי הקרקעי לקוי כפי שהוא, ואיננו נותן מענה להערכתי לבעיה שבה נתקלנו בשריפה בכרמל. הבעיה המרכזית שם היא כיבוי אווירי".

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, אמר בתחילת הדיון כי הדו"ח שהוכן בנושא מתייחס למלחמת לבנון השנייה, והדגיש כי הדו"ח המלא המתייחס לשריפה בכרמל יפורסם בעוד ארבעה חודשים. "הדו"ח שהוגש לכם בדצמבר 2010 הוא דו"ח חמור מאוד שמבוסס על הליקויים שהתגלו אחרי מלחמת לבנון השניה".

השר אהרונוביץ' ציין כי המשימה הניצבת בעיני משרדו היא נקיטת צעדים לשיפור מערך הכבאות בטווח הארוך ומציאת פתרונות בטווח הקצר. "נתתי עדיפות עליונה להעמיד את מערך הריבוי על הרגליים וזאת המשימה מספר אחת של המשרד בראשו אני עומד. המטרה שלי לעשות את הכל במהירות עד כמה שזה ניתן", אמר אהרונוביץ'. "אף כבאי לא יפוטר. כולם יישארו בשירות. נקלוט את כולם. בימים הראשונים נקלוט בין 300 ל-500".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ