הכלה נרצחה בידי החמות, המשפחות סלחו

צד אחד התחייב לנדות את הנאשמת, צד שני התחייב להימנע מנקמת דם

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

בעוד רצח הנער קייס אבו סיאם ברהט מלהיט את הרוחות בין משפחתו למשפחות החשודים - כוחות משטרה נדרשו להגביר את הסיורים בעיר ואף להתפרס על גגות כמה בתים - יש בעיר הבדווית גם מי שמבקשים לסיים סכסוכי דמים בהידברות. כך, לפני כשבוע וחצי, הגיעה לסיומה פרשת רצח שהסעירה את חמולת אבו סיאם בסולחה חגיגית.

שני הצדדים בסולחה ביקשו לשים מאחור רצח שאירע לפני כחודש, אז צעירה הרה בת 19 מחמולת אבו סיאם נרצחה על ידי חמותה בשיאו של ויכוח בין השתיים. לפי כתב האישום שהוגש בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, החמות, בת 50, רצחה את כלתה ביריות אקדח שלקחה מכספת הבית. לאחר הרצח ניסתה החמות לשים קץ לחייה ופצעה עצמה פצעים בינוניים. מכתב האישום עולה שהיחסים בין השתיים היו קשים לאורך זמן.

בין יום הרצח למועד הגשת כתב האישום ניסו גורמים שונים לחמם את האווירה בתוך החמולה, אך בתחילת השבוע שעבר נחתמה סולחה בבית אביה של הנרצחת, בלוד. למעמד סגירת הסולחה באו עשרות שייחים, בהם השייח סלים אל-הוזייל - דמות מוערכת במגזר הבדווי - וכן ראש העיר רהט לשעבר טלאל אל-קרנואי.

בהסכם בין הצדדים נקבע כי בני משפחתה של החמות הנאשמת ברצח לא יממנו לה הגנה משפטית, לא יתייצבו במשפט שלה, לא יבקרו אותה בכלא - בהנחה שהמשפט יסתיים בהרשעה - ולמעשה ינדו אותה. מנגד, משפחת הנרצחת התחייבה להימנע מנקמת דם.

בתום הארוחה החגיגית ה לאחר שנסגר ההסכם, אמר יוסף אבו סיאם, אביה של הנרצחת, שהוא "רוצה שכולם יידעו שלא צריך לשפוך עוד דם. אי אפשר להאשים את כל בני המשפחה במקרה כזה".

מנסור אבו סיאם, בן דודה של הנאשמת ברצח, אמר כי משפחתו "שמחה על הסולחה. רואים שאביה של הנרצחת הוא אדם טוב". ברהט מקווים שהסולחה תשמש דוגמה לניצים בפרשת רצח הנער קייס אבו סיאם, כך שתימנע שפיכות דמים נוספת בעיר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ