יותם אביזוהר, הכותב מתגורר בתל אביב, מנהל את עמותת "ישראל בשביל אופניים", הפועלת לקידום תחבורת אופניים, תרבות אופניים בישראל

פרויקט שבילי האופניים של תל אביב, שחשף רבים לכלי הדו-גלגלי והסביבתי, היה קרקע נוחה למהפכה התחבורתית הגדולה בעיר (לפחות עד שתתחיל לפעול הרכבת התחתית...). אולם בצד זה, היעדר פתרונות חניה בטוחים ועודף בגנבים חסרי לב גרמו לרבים לזנוח את האופניים, ולי - לשקול פעמיים אם לרכוב ליעדים מסוימים. לשמחתי הכל ישתנה באפריל. ההשקה המתקרבת של פרויקט השכרת האופניים העירוני שבמסגרתו יפוזרו ברחבי העיר 1,500 זוגות אופניים מפנקים (אופניים עירוניים, עם פעמון, פנסים והילוכים) - שיימצאו ממש מתחת לאף של כל אחד ואחת מתושבי העיר - היא בשורה גם עבור רוכבי אופניים משופשפים ואני ביניהם.

גם אני אדלג לי בעליזות לתחנת תל אופן הקרובה (שלוש דקות הליכה מדלת ביתי), אשחרר את האופניים העירוניים (לא צריך לסחוב יותר את האופניים במעלה המדרגות, מי שלא משתמש פראייר) ואגיע למחוז חפצי. שם, אזדכה בעליזות על האופניים תוך תחושת הקלה גדולה, שהאתגר של השמירה עליהם הוא מעכשיו של עיריית תל אביב.

נכון, לא הכל מושלם: נשאר לנו להחליף את חוק הקסדה הגורף בחוק מידתי יותר; להתחיל את פיילוט העלאת האופניים לרכבת; להעביר בקריאה שנייה ושלישית את החוק לעידוד תחבורת אופניים; להסדיר את תקן החניה והמקלחות במקומות העבודה; להשלים את השבילים החסרים - בעיקר במזרח העיר ובדרומה - ולממש את התחייבות משרד התחבורה לסייע לערים נוספות, עשירות פחות מתל אביב, לפתח שבילי אופניים לתושביהן. אני מאמין שההצלחה בתל אביב תסייע לנו בכך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ