הרשויות: נשבות להזדהות עם העובדים הסוציאליים

המו"מ מחכה לשובו של עיני מחו"ל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אסיפת מרכז השלטון המקומי החליטה אתמול שכל העיריות והמועצות המקומיות ישבתו ביום שלישי הקרוב למשך יממה, כהזדהות עם מאבקם של העובדים הסוציאליים. בינתיים חלה התקדמות במו"מ בין ההסתדרות למשרד האוצר על שכר העובדים הסוציאליים. ביום ראשון יחזור מחו"ל יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, וינסה ליישב את המחלוקת העיקרית שמונעת את סיום השביתה.

עקב שביתת הרשויות המקומיות, ביום שלישי לא יפעלו שירותי הניקיון ברחובות והמוקדים העירוניים. משרדי הרשויות יהיו סגורים לקהל, בנוסף למחלקות הרווחה שלא יפעלו, כמובן. מערכת החינוך תפעל כרגיל. כבר השבוע קיימה עיריית חיפה שביתה של שלוש שעות כדי לתמוך במאבק העובדים הסוציאליים.

"שירותי הרווחה שמעניקים העובדים הסוציאליים הם לב השירות שלנו. אנו תומכים בשביתת העובדים הללו לשיפור שכרם ותנאי העסקתם", אמר באסיפה יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט. פיני קבלו, המחזיק בתיק הרווחה במרכז השלטון המקומי, ומשמש במקביל סגנו של יו"ר ההסתדרות עיני, אמר שעובדים הסוציאליים כורעים תחת נטל התיקים הרבים הנערמים על שולחנותיהם".

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסה ליומה השישי, ואף שהיא פוגעת במאות אלפי בני אדם הצדדים לא נפגשו אתמול. בהסתדרות מעריכים כי עיני, שישוב ארצה מארה"ב ביום ראשון, ייכנס לעובי הקורה וינסה ליישב את המחלוקת העיקרית, הנוגעת לעובדים הסוציאליים המועסקים בשירותי הרווחה שהופרטו, במסגרת העמותות השונות. ההסתדרות דורשת שהמדינה תיזום צו הרחבה או תקים מנגנון אחר, שיבטיח כי הכספים שהמדינה תזרים לעמותות לתשלום תוספת שכר לעובדים הסוציאליים המועסקים בהן אכן יגיעו לידי העובדים ולא יופנו על ידי מנהלי העמותות למטרות אחרות. האוצר מתנגד לכך, בטענה שעובדי העמותות אינם באחריותו. "התערבותו של עיני עשויה להביא לסיום המשבר עד אמצע השבוע הקרוב", אמר גורם המעורב במו"מ.

בנוגע לגובה תוספת השכר שיקבלו העובדים הסוציאליים חלה התקרבות בין נציגי האוצר לבין צוותי איגוד העובדים הסוציאליים וההסתדרות. האוצר הגמיש את הצעתו ונציגיו מציעים כעת שהעובדים הסוציאליים יקבלו תוספת שכר של 15% מעל לתוספת של 7.25%, שהובטחה לכלל עובדי המגזר הציבורי, ובסך הכל תוספת של מעל 22%.

איגוד העובדים הסוציאליים, בראשות יצחק פרי, דורש תוספת של 27% לשכר הבסיס והגדלה של רכיבים נלווים, כמו השתתפות בהוצאות רכב וטלפון, כך שהתוספת הכוללת שהאיגוד דורש מגיעה ל-35%-40%. מקורבים למו"מ מעריכים שהצדדים יסכימו בסופו של דבר על תוספת כוללת של 23%-26%.

לפי הצעת האוצר, העובדים הסוציאליים המועסקים בעמותות המעניקות שירותי רווחה שהופרטו יקבלו שכר התחלתי השווה לזה של עובד סוציאלי בשירות המדינה בעל ותק של חמש שנים, שפירושו שכר של 5,500-6,000 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ