עובדים סוציאליים החליטו לטפל בקרובי הנרצחים למרות השביתה הכללית

עובדי הרווחה בשומרון שבו לעבוד

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

חרף שביתת העובדים הסוציאליים הנמשכת כבר שבוע, בוועדת החריגים של איגוד העובדים הסוציאליים לא היה כלל היסוס בנוגע לטיפול בבני משפחת הנרצחים באיתמר. הפנייה בעניין התקבלה בשעה אחת בלילה מהמשטרה. "מיד עם קבלת הפנייה אושרה הפעלת העובדים הסוציאליים במועצה האזורית שומרון ללא הגבלה של מספר העובדים", אמרו אתמול באיגוד העובדים הסוציאליים.

יותר מ-20 עובדי מחלקת הרווחה, שחלקם עסקו בעיקר בהפגנות בשבוע שעבר, התגייסו ללא דיחוי לסייע לקרובי הנרצחים ולשכנים באיתמר. תחילה הצטרפו עובדים סוציאליים לבני המשפחה שנותרו בחיים וליוו אותם לבית הסבים ביישוב נווה צוף. הם שהו ביישוב בשבת, כשלצדם בני משפחה והעובדים סוציאליים שלא עזבו את המקום. "הילדים היו במצב קשה, חוו טראומה שקשה לתאר במלים", אמר אתמול גורם בשירותי הרווחה. "שביתה או לא שביתה, נלווה אותם כל העת".

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

במקביל, בשל עברו של איתמר, שכבר ידע אירועי טרור בעבר, ערכו העובדים הסוציאליים ביקורי בית בכל בתי היישוב כדי לאתר ולסייע לאנשים הזקוקים לעזרה. לשירותם של אלה שמצבם הנפשי היה קשה יותר עמדו גם אנשי השירות הפסיכולוגי. בנוסף, צוות רב מקצועי, הכולל פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומורים כינס את כל ילדי היישוב על פי שכבות גיל ושוחח עמם. "המטרה היא לבדוק מי מהילדים או אנשי היישוב בטראומה ואם מישהו צריך טיפול מעמיק יותר. המשפחות ביישוב התקשו לעכל את שאירע", אומרים גורמי רווחה, "מדובר במשפחה ותיקה ואהודה ביישוב והאירוע לכשעצמו קשה ביותר".

בשעות הערב שבו וכינסו גורמי הרווחה את אנשי היישוב, בניסיון נוסף לאתר אנשים הזקוקים להמשך ליווי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ