עיני הצטרף הלילה למו"מ לסיום שביתת עובדי הרווחה

במוקד הדיון: הבקרה על השכר בעמותות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, החל אמש בתל אביב בדיון עם סגן שר האוצר, יצחק כהן ונציגי העובדים הסוציאליים, במאמץ להביא לסיום את השביתה של עשרת אלפים העובדים הסוציאליים שהחלה לפני עשרה ימים. במוקד הדיון בין הצדדים עמדה המחלוקת העיקרית שעוד נותרה: יצירת מנגנון בקרה שיבטיח כי הכספים שהמדינה תעביר לעמותות המעניקות שירותי רווחה מופרטים לצורך תשלום תוספת השכר לעובדים הסוציאליים המועסקים בהן, יעברו אל עובדים אלה ולא ישמשו לצורך מתן שכר מנופח והטבות שונות למנכ"לי העמותות ולבכירים אחרים.

המדינה התנגדה עד כה ליצירת מנגנון כזה, בנימוק שעמותות אלה אינן חלק מהמגזר הציבורי. על התוספת עצמה לעובדים המועסקים באמצעות העמותות, האוצר וההסתדרות כבר אינם חלוקים והיא תהיה שווה לשכרו של עובד סוציאלי המועסק במגזר הציבורי עם ותק של חמש שנים, כלומר 5,500-6,000 שקלים.

בהסתדרות אמרו אתמול כי גם שאלת תוספת השכר לכלל העובדים הסוציאליים טרם סוכמה סופית. אמש במשא ומתן אמרו נציגי האוצר כי הם מוכנים לשלם לעובדים הסוציאליים עוד 25% בתנאי שיעבדו עוד שלוש וחצי שעות בשבוע. עיני דחה תנאי זה.

כמו כן הוסכם כי תוספת השכר לעובדים הסוציאליים תהיה דיפרנציאלית, כפי שהציע האוצר, כך שעובדים סוציאליים המועסקים במשרד הביטחון או בביטוח הלאומי, ששכרם גבוה יחסית, יקבלו תוספת שכר קטנה, מעבר לתוספת הכללית לעובדי המגזר הציבורי, ואילו אלה ששכרם נמוך יקבלו תוספת גדולה. במשא ומתן שהחל אמש השתתפו גם הממונה על השכר באוצר אילן לוין, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות עו"ד אבי ניסנקורן, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים יצחק פרי והממונה על השכר מטעם השלטון המקומי, עו"ד דן בן חיים. בהסתדרות אומרים כי "קשיים של הרגע האחרון, אם יתגלעו, ייחתכו בשיחה בין עיני לשר האוצר, יובל שטייניץ".

אם יושג הסכם שיסיים את משבר העובדים הסוציאליים, תבוטל כוונת מרכז השלטון המקומי לקיים היום שביתה בעיריות ליממה. יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, החליט לקיים את השביתה היום לאות הזדהות עם מאבקם של העובדים הסוציאליים.

"אנו המעסיק הגדול ביותר של העובדים הסוציאליים ומי כמונו מוקיר את עבודתם הכרוכה בטיפול יומיומי בקשישים, באנשים שהפכו לחסרי בית, בילדים בסיכון ובמוגבלים", אמר אתמול בוחבוט. אולם פורום 15 הרשויות המקומיות המאוזנות תקציבית, המהוות 36% מהשלטון המקומי, הודיעו כי לא ישתתפו בשביתה, כדי לא לגרום סבל לתושבים, כדבריהן. "אנו מזדהים עם מאבק העובדים הסוציאליים, אך המשא ומתן בעניינם קרוב לסיומו החיובי ואיננו רואים טעם להשבית את השירותים", אמרו ראשי 15 הערים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ