הרב אליהו: מכתב הרבנים עובד, אנשים לא משכירים דירות לערבים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

הרב שמואל אליהו, רבה של צפת ויוזם "מכתב הרבנים" נגד השכרת דירות לערבים, אמר אתמול כי "המכתב עובד". לדבריו, "המכתב משפיע, עובד בשטח, שכנים שלי שהשכירו לערבים דאגו להוציא אותם, למרות שאף אחד לא לחץ עליהם".

אליהו דיבר בכינוס ירושלים, שנערך ביומיים האחרונים ביוזמת עיתון "בשבע". דבריו במושב בכותרת "השכרת ומכירת דירות למיעוטים - הדמוקרטיה במיטבה או סכנה למדינה?" התקבלו במחיאות כפיים, גם כשהציע שהמדינה תעודד הגירת ערבים.

"זה ממש סכנה קיומית", אמר אליהו על השכרת דירות לערבים, "יש כבר שכונות שהפכו להיות ערביות לחלוטין. הדבר שהכי מטריד אותי זה המקום של העיתונות בסיפור. אני מקווה שלא יימצא שגם העיתונאים קנויים על ידי הקרן החדשה לישראל. אני לא נגד דמוקרטיה ולא בעד גזענות. אבל גם לדמוקרטיה יש זכות לשמור על עצמה". הוא הוסיף כי על פי ההלכה שכן שהשכיר או מכר את דירתו לערבי ובגלל זה ירדו מחירי הדירות של שכניו צריך לפצות אותם. הפתרון, לדבריו הוא לעודד את הגירתם של ערבים לחו"ל.

מנגד, ניסו להגיב לדברים סגן נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה, מרדכי קרמניצר, והרב מיכאל מלכיאור, שזכו לתגובות עוינות מהקהל. "האמירה של בן ארי תשמח מאוד את כל שונאי ישראל, זה נשק מצוין בידי אויבי המדינה - מחוקק ישראלי שמדיר את הציונות מעולם של הדמוקרטיה והשוויון. מדינה שמכריזה מלחמה על המיעוט האזרחי שחי בה לא תאריך ימים. תנסו אתם להיות סטודנט שמנסה להשיג מגורים בירושלים, זה סוג המדינה היהודית שאנחנו רוצים?", אמר קרמניצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ