"ליטל סמדג'ה, לא היתה לך בעיה להיות על תקן היפה והסתומה ב'היפה והחנון'?"

שיחת היום

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרב מיכאלי
מרב מיכאלי

ליטל סמדג'ה זכתה יחד עם אלכס מורוזוב בתוכנית "היפה והחנון" שבה משדכת ההפקה בין זוגות של "חנונים" ו"יפות" שלא הכירו קודם. הם גרים בווילה, מנותקים מהעולם למשך שלושה חודשים שבהם הם עוברים משימות ואתגרים שונים. ליטל, בת 23, מכנה את עצמה "סלב בבאר שבע" שבה היא מתגוררת ולומדת פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה.

ליטל סמדג'ה, במהלך התוכנית רואים שהיפה והחנון הם שניהם חכמים ויפים בדרכם, אבל בהתחלה לא היתה לך בעיה להיות במשבצת של היפה והסתומה?

"אני לא ראיתי את העונה הראשונה וגם לא הבנתי מה זה טלוויזיה. אני לא אשקר לך, אחרי יומיים כבר קלטתי איפה אני עומדת ומה אני צריכה לעשות, אבל פה כבר עומד לידך בן אדם, שזה אלכס, ואם את הולכת זה גם המקום שלו. אז לקחתי מזה את הזווית של אני כבר פה, תנסי להוציא מזה את הכי טוב".

מה חשבת כשראית את התוכנית?

"היה נחמד לצחוק על זה. אני אין לי בעיה לצחוק על עצמי, אני אסביר לך למה: אם את צוחקת על עצמך אף אחד לא יכול לצחוק עלייך, קלקלת את הפאנץ'. בחיים עצמם אף פעם לא יצא לי לעצור ולחשוב איך אני נראית מול העולם, תמיד ראיתי את העולם איך שאני רואה אותו, אף פעם לא ניסיתי לראות איך העולם רואה אותי".

אז איך העולם רואה אותך?

"אני חושבת שהעולם רואה אותי קצת בתור בחורה ברוטלית, כמו שראיתי שאיזה כתב בידיעות אחרונות רשם שאני פרחה, אז צר לי לאכזב אותו, באמת, חבל שהוא חושב ככה כי אני אף פעם לא חשבתי על עצמי שאני פרחה. פשוט מאוד יש לי זווית שונה מהזווית של רוב האנשים לעולם. אבל זאת אני, זה לא קשור לפרחה. פרחה, מה המושג הזה? מה, הולכת עם גברים? מה, זה שאני מדברת עם הידיים? ככה אני מבטאת את עצמי. מה, זה שהמצאתי מלים, סו ווט?

"אני הרי לא הלכתי לאודישן של 'היפה והחנון', אני הלכתי ל'הישרדות' ושם פנו אליי, אז אם הייתי ב'הישרדות' לא היו חושבים עלי את זה? אני אגיד לך למה זה עלבון, כי בן אדם שיגיד לי את זה בפרצוף, תהיה לי תשובה לתת לו, אבל תדע גם לקבל את התגובה מנגד, לא סתם לזרוק מלים באוויר".

למה ציפית כשהלכת לתוכנית?

"במוח שלי היתה לי הסתכלות אחרת על חנונים. חשבתי שחנון זה בחור משכיל יתר על המידה אבל אני מה זה מעריכה אינטליגנציה וידע, אני מאוד אוהבת ללמוד מאנשים.

"אמרתי, ליטל מה אכפת לך לבוא להעשיר את הידע שלך. אבל כשהגעתי הבנתי שחנון זה אחד שמתמקד בדבר אחד, הוא מנותק משאר התחומים, גם אם הם תחומים חנונים. הוא מנותק, מנוטרל, זה הפאק העיקרי. זה לא קשור לא להשכלה, לא לידע.

"אם תקחי את החנון שמעריץ את 'מלחמת הכוכבים' או את היפה שמעריצה שיער או איפור, שניהם יודעים בערך את אותה רמה על מה שהם עושים, שניהם מנותקים ומנוטרלים בעולם שהם חיים בו, וזה פאק משותף.

"פשוט החברה שלנו היא מאוד חומרית אז היפה יותר מתקבלת בחברה אבל זה לא אומר שהיא נורמלית, גם היא לא נורמלית אם היא מתעסקת רק בדבר אחד ולא פותחת את הראש שלה לתחומים אחרים".

היתה משימה שלא עשית, כשהבנים היו צריכים לפסל את החזה שלכן בגבס, על הגוף שלכן.

"לי זה לא היה מתאים. הוא היה אמור לגעת לי בחזה אז את זה לא קיבלתי. אני באתי לתוכנית טלוויזיה, לא לתוכנית משמושים. זה לא היה מקובל עלי ונמנעתי מלהגיע למצב הזה".

אז למה לדעתך כל שאר המשתתפות חוץ מלימור הסכימו?

"הן כולן מהמרכז. אני חושבת שהמנטליות שגדלתי בה היא נורא שונה מהמנטליות שהן גדלו בה. הן רואות מין בצורה שונה ממה שאני רואה. לא עושים את זה עם כל אחד, את צריכה לשמור משהו לעצמך".

את לא חושבת שזה קשור גם לסיטואציה שהתוכנית שמה אותך בה, שקשה מאוד להגיד לא.

"יכול להיות, באמת בגלל שלא רציתי לקלקל ולהקים מרד קטן, אז לא נכנסתי אתן ללמה אני לא ואתן כן, אבל יכול להיות שאת צודקת והן לא ידעו אם הן יכולות להגיד את הלא או שפשוט מאוד לא היה נעים להן להגיד את הלא".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ