בגלל סעיף אחד: אין הסכם לסיום שביתת עובדי הרווחה

גוברת מחאת עובדים נגד ההסכם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסת היום ליומה ה-13, לאחר שנציגי ההסתדרות והאוצר לא הגיעו אמש להסכמה על סעיף אחד בהסכם השכר הקיבוצי החדש של העובדים. הצדדים צפויים לשוב לשולחן הדיונים במוצאי שבת, על מנת לסיים את ניסוח ההסכם הסופי. עם זאת, גל מחאה גובר בקרב עובדים סוציאליים נגד ההבנות המתגבשות עשוי לעכב את סיום השביתה.

סלע המחלוקת האחרון שנותר הוא סירוב האוצר לפקח על מימון תוספת השכר לעובדי עמותות המעניקות שירותי רווחה לרשויות המקומיות. לעומת זאת, הצדדים הצליחו להגיע להסכמה על האופן בו ייעשה הפיקוח על הכספים שיועברו לעמותות הקשורות למשרדי הממשלה: נקבע כי רואי חשבון חיצוניים יפקחו על כספים אלה, בשיתוף עם החשב הכללי באוצר.

ההסכם בין ההסתדרות למשרד האוצר גובש למרות מחאות גוברות והולכות מצד עובדים סוציאליים. עובדים אלה הכריזו למעשה על מרי נגד איגוד העובדים הסוציאליים, באמצעות שורה של הפגנות וביקורת בפייסבוק.

העובדים טוענים שההסכם לא יתקן את תנאי שכרם הירודים, ומוחים על כך שבתמורה להעלאת שכרם, יתארך שבוע העבודה שלהם בשעה וחצי - מ-39 שעות כיום ל-40.5. באיגוד טוענים כי "גורמים מאורגנים היטב, בעלי אינטרס פוליטי" עומדים מאחורי פעולות המחאה.

לפי ההסכם המתגבש, העובדים הסוציאליים יקבלו תוספת שכר של 25% בממוצע, המורכבת מתוספת השכר לכלל עובדי המגזר הציבורי בשיעור של 7.25%, מענק חד פעמי בסך 2,000 שקלים שניתן לכלל עובדי המגזר הציבורי, תוספת של 300 שקלים לעובדת שלה ילד עד גיל 5 ועוד 200 שקלים לעובדת שלה שני ילדים עד גיל 5.

במשא ומתן היו מעורבים יו"ר ההסתתדרות, עופר עיני, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי עו"ד אבי ניסנקורן, הממונה על השכר באוצר אילן לוין, ויו"ר איגוד העובדים הסוציאליים יצחק פרי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ