חברת אל על פותחת במאבק נגד אלימות בתעופה, והנוסע שתקף קשות דיילת בכירה בטיסת אל על, לפני כחודש, לא יורשה עוד לעלות למטוסי החברה. הדיילת, מנהלת שירות בטיסה (פרסרית) של החברה, הוכתה על ידי הנוסע בטיסה מישראל לבריטניה. לאחר הנחיתה, המשטרה המקומית עצרה אותו.

תקיפת דיילת האוויר היתה סמוך לנחיתה בלונדון, לאחר שהנוסעים התבקשו לפנות את המעברים, לפי כללי הבטיחות המחייבים, ולהחזיק את כבודתם בתאי האחסון. הנוסע, ישראלי בשנות ה-60 לחייו, סירב להעלות את התיק שלו לתא, וכשפנתה אליו הדיילת הוא תקף אותה והחל חובט בה באגרופיו. צוות הטיסה ונוסעים נחלצו לעזרתה והרחיקו את הנוסע. עם הנחיתה נעצר הנוסע על ידי המשטרה המקומית והוגשה נגדו תלונה.

באל על החליטו לשים קץ לתופעות כאלה ומנעו מלכתחילה את חזרתו של הנוסע בטיסת החברה מלונדון. הנוסע ניסה להציג אישורים רפואיים, אך הוחזר לו הכסף בעד חלק מכרטיס הטיסה. מעתה ואילך לא יוכל עוד לטוס באל על.

בתקופה האחרונה גברה אלימות נוסעים בטיסות לישראל וממנה, ובאולם המכס בנתב"ג. באמצע אוקטובר 2010, בנתב"ג, תקף זוג נוסעים את מנהלת התחנה של סאן דור, חברה-בת של אל על לטיסות שכר. בני הזוג, תיירים ששהו בחופשה בישראל, הכו את המנהלת, קיללו אותה וצעקו עליה, לאחר שהתבשרו שלא יוכלו לעלות לטיסה לפאריס, שאליה איחרו. באותו היום הגישה חברת התעופה תלונה נגדם במשטרת נתב"ג. סמוך לאותו מועד פרצה מריבה אלימה בין זוג נוסעים בטיסת אל על לישראל. בטיסה אחרת של החברה, נוסע השתולל על המטוס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ