אלמונים השחיתו אנדרטת חללי אסון המסוקים

המשטרה תברר מי עקר את לוחיות הזכוכית שחיפו על תעלת מים באנדרטה וגנבו מטבעות כסף שהונחו על ידי מבקרים

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

אלמונים השחיתו הלילה (ראשון) את אנדרטת חללי אסון המסוקים בשאר יישוב וגנבו טבעות כסף שהונחו על ידי מבקרים. המשטרה פתחה בחקירה, אולם טרם נעצרו חשודים.

האלמונים עקרו את לוחות הזכוכית שחיפו על תעלת מים באנדרטה וגנבו מתעלת המים מטבעות כסף שהונחו על ידי מבקרים בקרקעית התעלה. שוטרי תחנת קריית שמונה, בפיקודו של סגן ניצב מיכאל שפשק, הגיעו לאתר והחלו באיסוף ממצאים בניסיון לאתר את המשחיתים.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

האנדרטה לזכר 73 הרוגי אסון המסוקים שנהרגו בפברואר 1997, בדרכם ללבנון, נחנכה לפני כשלוש שנים, בסיוע תרומה של 450 אלף דולרים מארקדי גאידמק, להשלמת בניית האתר. בנוסף הושקעו באתר עוד כ-600 אלף דולרים, חלקם מכספי המדינה.

תעלת המים ממנה נגנבו המטבעות. תצלום: דרור ארצי

אתר ההנצחה להרוגי האסון הוקם בשדה מדרום לקיבוץ דפנה, סמוך למקום התרסקות אחד המסוקים. במקום הונחו 73 סלעים וסלע אחד גדול יותר, עליו נחקקו שמות הנופלים. במרכז האתר בריכת מים עגולה, אליה מוליכה תעלת המים ממנה נעקרו לוחות הזכוכית.

בעקבות המקרה אמר היום יו"ר "יד לבנים", אלי בן שם, שבנו, סגן קובי בן-שם, נהרג באסון, כי "אנחנו נמצאים ערב יום הזיכרון, כל פגיעה באנדרטה פותחת מחדש את הפצעים של המשפחות השכולות. תופעת הפגיעה בגלעדים ברחבי הארץ הפכה למכת מדינה. מדי שבוע אנו מקבלים בארגון יד לבנים תלונות של ראשי סניפים אודות פגיעה באנדרטאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ