עיריית רחובות מחזירה לפעילות גן שקרס לידו מנוף

ב-2009 נמנע אסון בחצר הגן בשעה שהילדים שיחקו בה. ההורים: "לא ניתן לזה לקרות"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

שנתיים לאחר קריסת מנוף סמוך לחצר גן ילדים, התבשרו הורי הילדים בשכונת אחוזת הנשיא ברחובות כי בשנה הבאה מתכוונת העירייה להשיב את הגנים במקום לפעילות - על אף הבנייה המתוכננת שם.

בחודש מארס 2009 נמנע אסון בשכונה, כאשר מנוף גדול קרס באתר בנייה הסמוך לחצר גן הילדים, בשעה שהילדים שיחקו בחצר. אמנם אף ילד לא נפגע, אבל לוועד ההורים של הגן, שניהל כמה חודשים מאבק להפסקת הבנייה, זה הספיק. לחץ ציבורי ובקשותיהם של ההורים הביאו לכך שבעירייה מצאו מיקום חלופי לגני הילדים - תחילה במכון ויצמן ובהמשך בגנים הממוקמים בשכונה אחרת ברחובות. אך בתהליך הרישום לגני הילדים בשבועות האחרונים, נאמר להורים כי בשנה הבאה יחזור הגן למקומו הטבעי, בשכונת אחוזת הנשיא. "הייתי בטוחה שבתי תישאר בגן הנוכחי שלה, אבל בזמן הרישום אמרו לנו שמעבירים אותו חזרה לשכונה", מספרת עדי עיני, אמה של נויה בת 4. "אני לא מכירה את המאבק הקודם של ההורים, אבל שמעתי בזמנו על האסון עם המנוף ויצאתי מנקודת הנחה שאם הגן חוזר, סימן שהבנייה במקום הסתיימה".

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

בנייתו של המגדל שמנופו קרס בזמנו, של היזמים חותם חירם וקרדן נדל"ן, אכן צפויה להסתיים טרם פתיחת שנת הלימודים, ביולי הקרוב. אך לדברי מיידי גליק, שמנהלת את הבנייה במגדל סמוך אחר, מטעם אלקטרה בנייה, המנופים יישארו בנוף השכונה עוד זמן ממושך. "אנחנו צפויים לסיים את הבנייה בפברואר 2012 ועד אז יהיו שם מנופים. על המדרכות אי אפשר היום לעבור, אז איך בדיוק יגיעו הילדים לגן, בין המשאיות?".

מי שמאגד את מחאת ההורים, שמתגבשת בינתיים בעיקר בישיבות ועד ההורים ובפורומים המקומיים, הוא עמוס חלפון, יו"ר ועד שכונת אחוזת הנשיא. "בסופו של דבר, מה שהוביל בסיבוב הקודם להגליית הגנים זה הלחץ של ההורים. זה בלתי נתפש שב-1 בספטמבר יהיו לפחות שני מנופים מעל ראשיהם של הילדים בגן", טוען חלפון. בעיריית רחובות הדגישו כי גם העברת הגנים בעבר נבעה מבקשות ההורים ולא מטעמי בטיחות, שכן במקום ניתנו אישורים להקמת מנופים מטעם משרד התמ"ת כנדרש. "המאבק הקודם שלנו הצליח ולכן אני מאמינה שגם כעת לא ניתן לזה לקרות", אומרת אסנת קרפלוס, חברת ועד הורי הגנים ואמא לעלמה בת החמש. "זה לא משהו שאנחנו מוכנים לשחק אתו. זה עניין של בטיחות שהוכיח את עצמו - קרס שם מנוף, ולכן לא מדובר רק בחששות שלנו או בהורים מוטרדים. גם בפעם שעברה היו כל האישורים הנחוצים אבל בשורה התחתונה המנוף קרס". מעיריית רחובות נמסר: "מדובר בגני ילדים שנבנו על ידי משרד החינוך והעירייה ומיועדים להיפתח לפעילות לאחר שהבנייה המדוברת סמוך לגנים צפויה להסתיים לפני פתיחת שנת הלימודים הבאה. בכל מקרה, המעבר לגני הילדים כפוף לקבלת כל האישורים הנדרשים, כולל כל אישורי הבטיחות מכל הגורמים הרלוונטיים, ולכן טרם נמסרה הודעה בנושא וטרם התקבלה החלטה סופית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ