נמצא פתרון להמשך פעילות המתנ"ס בקרית שמונה

חודש לאחר שהמתנ"ס נסגר, הגיע ראש העיר לסיכום עם שר החינוך ולפיו משרדי הפנים והחינוך יעניקו תשתית לכיסוי חובות העבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חודש לאחר הפרסום ב"הארץ" על סגירת המתנ"ס בקרית שמונה, חלה אתמול (רביעי) התפתחות שתאפשר את המשך פעילותו. ראש העיר, ניסים מלכה, הגיע לסיכום עם שר החינוך, גדעון סער, ולפיו משרדי החינוך והפנים יעניקו תשתית לכיסוי חובות העבר של המתנ"ס כלפי עובדים וספקים.

בעקבות הסיכום פנו אתמול עיריית קרית שמונה והמפרק הזמני עו"ד אודי רז לבית המשפט המחוזי בנצרת בבקשה לעצור את הליך הפירוק של המתנ"ס ואת מכירת הציוד שהיתה מתוכננת לשבוע הבא.

מתנ"ס קרית שמונה, הראשון בישראל, הוקם ב-1969. בחודש שעבר החליט בית המשפט המחוזי בנצרת בעצה אחת עם המפרק הזמני, עו"ד רז להתחיל בהליך פירוק. רז, שמונה למפרק, פעל בשנה האחרונה להבראת החברה שצברה במשך שנים חובות של 9 מיליון שקלים, מהם חובות של 4.5 מיליון שקלים ל-100 עובדים שפעלו לאורך השנים במתנ"ס וחובות זהים לספקים.

המתנ"ס בקרית שמונה. המתנ"ס הראשון בארץ. תצלום: דרור ורבר

בזמן האחרון התברר כי במשך 7 שנים לא הופרשו לעובדי המתנ"ס כספים עבור פנסיה והפרשות נוספות, בניגוד לחוק. המתנ"ס בקרית שמונה הפעיל עד לסגירתו בחודש שעבר חוגים, מעון ובו 24 ילדים, ספריה, היכל תרבות עירוני, מועדון לעיוור, מועדון למפגר, פעילויות אקי"ם, לימודי מוזיקה ועוד.

על פי החלטת בית המשפט, ימשיך המפרק להפעיל את היכל התרבות ואת הספריה, שמופעלת בסיוע בנק הפועלים, אחרי שנסגרה לפני 7 חודשים.

בעירייה אמרו אתמול כי "העירייה פועלת עם חברת המתנ''סים ותורמים אחרים לעיר, על מנת לשוב ולהקים את מסגרת המתנ''ס, במבנה ארגוני חדש, שבו תהיה הקפדה על שמירת המסגרת התקציבית, על מנת שלא יווצר גירעון כפי שקרה בעבר".

ראש העיר אמר ש"כפי שהבטחתי בעבר, לא אשקוט עד אשר אצליח לפתור את בעיית המתנ"ס. אני מקווה כי הסיכומים שהצלחתי להשיג עם שר החינוך ייושמו במהרה על מנת שנוכל להבריא את המתנ"ס ולעסוק בעשייה למען ילדי ותושבי קריית שמונה".

כעת ממתינים העירייה והמפרק להחלטת בית המשפט בנוגע לבקשתם לעצירת הפירוק. מלכה הוסיף כי הוא "עומד על כך שבכל הסדר שיתגבש, ישמרו זכויות העובדים שתרמו שנים רבות לחיי הקהילה בעיר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ