10,000 רצים משתתפים במרתון ירושלים הראשון

מרוץ של זהב

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

הבוקר נערך בירושלים המרתון הבינלאומי הראשון. עקב כך צפויים עומסי תנועה ושיבושים כבדים בכבישי העיר עד לשעות הצהריים.

כמו כן צפויים שיבושים במערכת החינוך בעיר. המשטרה תגברה את כוחותיה בעקבות הפיגוע ולא פחות מ-2,000 שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יאבטחו את הרצים ואת הקהל.

המרתון המלא החל בשעה 7:00 בבוקר מנקודת הזינוק הסמוכה למוזיאון ישראל, ויעבור לאורך מסלול של 42 קילומטרים. הרצים יעברו דרך שכונת רחביה, בריכת הסולטן, העיר העתיקה, ארמון הנציב ודרך חברון, ומשם ימשיכו דרך שכונת רחביה ומרכז העיר לקמפוס האוניברסיטה בהר הצופים ומשם לנקודת הסיום בגן סאקר.

מלבדו יהיו עוד ארבעה מקצים: חצי מרתון, מרוץ 10 ק"מ, מרוץ עממי של 4.2 ק"מ ומרוץ סמלי של 400 מטרים עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

שיבושי תנועה קשים צפויים לאורך המסלול באופן שעלול להשפיע על העיר כולה, במיוחד במרכז העיר, אזור העיר העתיקה ודרום העיר.

כ-10,000 רצים צפויים להשתתף במקצים השונים, מתוכם כ-1,000 מחו"ל. בעירייה הביעו שביעות רצון ממספר המשתתפים ומצביעים על 4,000 לינות בבתי מלון ו-45 עיתונאי ספורט מחו"ל שבאים לסקר את האירוע.

רוב הרצים אמורים לסיים את המקצים השונים עד השעה 12:30, ואז אמורים הכבישים להיפתח מחדש.

לאחר הפיגוע שלשום הודיעו ראש העיר ניר ברקת, מפקד מחוז ירושלים ניצב אהרון פרנקו ומפכ"ל המשטרה דודי כהן, על כך שלמרות המתיחות הביטחונית, יתקיים המרתון כסדרו. עם זאת, המשטרה החליטה על תגבור כוחותיה, מעבר למה שתוכנן.

בחלק מבתי הספר בעיר לא יתקיימו לימודים הבוקר בשל המרתון. מדובר בין היתר במוסדות החינוך המיוחד, שלא ילמדו בשל הקושי בקיום מערך ההסעות.

הלימודים גם לא יתקיימו ב-12 בתי ספר על-יסודיים, שבעה בתי ספר יסודיים וחמישה גני ילדים שנמצאים בתוואי המרתון. רשימת מוסדות הלימוד בהם לא יתקיימו לימודים מופיעה באתר עיריית ירושלים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ