מזג האוויר הסוער גרם לביטול אירועי יום כדור הארץ בתל אביב

עיריית תל אביב החליטה לבטל אמש את ההופעות שתוכננו בכיכר רבין בגלל הגשם העז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יותר מעשרים רשויות מקומיות ציינו אתמול בין השעות שמונה לתשע בערב את שעת כדור הארץ בכיבוי אורות קולקטיבי. חלק מהרשויות השתתפו ביוזמה בצורה מאורגנת, וכיבו את האור במבנים הנמצאים באחריותם, וחלק מהתושבים גם כיבו את האור בביתם. מטרת הארוע היתה להגביר את המודעות לשימוש חסכוני ויעיל יותר באנרגיה, כדי למנוע שינויי אקלים.

בשל מזג האוויר הסוער, בוטלו אתמול ברגע האחרון אירועי יום כדור הארץ שהיו אמורים להתקיים בכיכר רבין בתל אביב. המופע המרכזי היה אמור לכלול הופעות של הלהקות ג'ירפות ורד בנד והזמרת קרולינה. בכיר אף הוקם מתחם דיווש על אופניים כדי לספק את האנרגיה למופע. עיריית ת"א מסרה כי האירוע ידחה למועד אחר.

בחדר הבקרה של חברת חשמל עקבו בזמן אמת אחר צריכת החשמל, בשעה בה כובו האורות. הנתונים מראים על שיעור חסכון בערים השונות שנע בין פחות מאחוז וטיפס עד ליותר מ-7% ביבנה ומודיעין.

על פי נתוני חברת חשמל בתל אביב הגיע שיעור החסכון לקרוב ל-4%, כלומר - כיבוי של 224 אלף נורות. בירושלים המודעות לחסכון היתה נמוכה יותר, ושיעור החסכון הגיע ל-2.5%, כלומר כיבוי של 124 אלף נורות. שיעור חסכון דומה היה גם בעיר חולון.

מספר מפעלים גדולים באזור ים המלח, רמת חובב ומפרץ חיפה נטלו חלק אף הם ביוזמה, וכיבו חלק מהאורות במתקנים שהם מפעילים. במהלך היום התקיימו גם ארועים סביבתיים נוספים ובהם חלוקת פרסי הגלובוס הירוק של הארגונים הסביבתיים, שניתנו היום בין השאר לשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, שהבטיח שהוא יתאמץ יותר כדי שהפרס יישאר אצלו. מחר ייערכו ארועי שעת כדור הארץ ברחבי העולם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ