טייס חלה, קליטת מטוסי הכיבוי נדחתה

אירוע קליטת מטוסי הכיבוי שתוכנן לסוף השבוע נדחה, לאחר שאחד מהטייסים חלה בדרך. כל המטוסים יגיעו עד ה-4 באפריל

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מחלתו של אחד הטייסים הביאה לדחיית הגעתם של שלושת המטוסים הראשונים בטייסת כיבוי האש החדשה, שהיו מתוכננים להגיע בסוף השבוע ארצה. בשל כך בוטל אירוע קליטתם שנקבע להיערך היום (ראשון) בשדה התעופה דב בתל-אביב - כך נודע "להארץ".

מדובר בטייסת של שבעה מטוסי כיבוי אש מדגם אייר-טרקטור 802. על הקמת הטייסת החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו, כחלק מלקחי השריפה בכרמל, בסוף 2010. הטייסת החדשה, בעלות של כ-70 מיליון שקל, תיקרא "אלעד" - על שם הנער אלעד ריבן, שניספה באסון. המטוסים המריאו מספרד ונחתו לתדלוקים בדרך, אלא שהם הגיעו רק עד איטליה, שם קורקע אחד הצוותים בגלל מחלתו של הטייס - דבר שמנע את המשך טיסתם במבנה לישראל.

כל מטוסי הטייסת צפויים להמשיך ולהגיע בהדרגה לישראל, כאשר עד ה-4 לאפריל צפויים כולם לנחות בישראל. לאחר תהליך הכשרתם בשדה התעופה של הרצליה, הם יפוזרו בין מנחתים שונים, לצורך הפעלתם המבצעית, החל ממאי.

לצורך קליטתם המבצעית שודרגו מנחתים במגידו ובקדמה, על ידי חברות כימניר ואלביט, שזכו במכרז משרד הביטחון לטיפול בטייסת בסכום של 4.5 מיליון שקל. שדרוג המנחתים כלל בין היתר, הקמת עמדות חניה, מתקנים ותשתיות, לצורך פעילותם של מטוסי כיבוי האש החדשים.

בתוך כך, צוותי טייסים מישראל השלימו בסוף השבוע מחזור נוסף של הכשרה בספרד. מומחים מחו"ל יגיעו בהמשך ארצה, כדי להשלים את הדרכתם בביצוע טיסות לשאיבת מי ים שיוטלו על מוקדי דליקות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ