אלפי עובדים סוציאליים הפגינו: "עם עבודת קודש לא קונים במכולת"

עם כניסת שביתת העובדים הסוציאליים ליומה ה-22, התכנסו אלפי בני אדם להפגנה המונית מול משרד האוצר. ""עיני הממשלה עצומות לרווחה", קראו

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

אלפי עובדים סוציאליים, סטודנטים לעבודה סוציאלית ותומכי מאבקם התכנסו היום להפגנה המונית נוספת מול משרד האוצר בירושלים. בימים האחרונים חל קיפאון במאבק שירותי הרווחה, לאחר שבית הדין לעבודה דחה את בקשת המדינה לצווי מניעה לעובדים, המליץ על חידוש השיחות, וקבע דיון נוסף בנושא ליום רביעי. היום נכנסה השביתה ליומה ה-22.

על שלטי המפגינים נכתב, בין השאר: "פעימות יש רק בלב" (ביחס להצעת האוצר להעניק לעובדים תוספת ב-3 פעימות), "עם עבודת קודש לא קונים במכולת", "עיני הממשלה עצומות לרווחה". המפגינים קראו למשרד האוצר לחזור לשולחן המשא ומתן לדיון מול נציגי איגוד העובדים הסוציאליים, שנבחרו לנהל את המשא ומתן לאחר שהאיגוד דחה בשבוע שעבר את ההסכם אליו הגיעו ההסתדרות ומשרד האוצר.

תצלום: מוטי מילרוד

"אנחנו כאן היום, ואם צריך נגיע לכאן מדי שבוע עד שהאוצר יבין שעליו לדבר איתנו", אמרה עפרה שטיין, עובדת סוציאלית מהצפון, "לא ייתכן שהמדינה תמשיך להתנהל ככה, ללא שרותי רווחה, לאוצר לא אכפת וכך גם לשר הרווחה ולראש הממשלה. במקרי החרום האחרונים שאירעו פתאום מבינים עד כמה זקוקים לנו, ואנו פועלים, אך אולי גם זה צריך להשתנות, אחרת איש לא יבין שיש לדאוג גם לנו".

איציק פרי, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, הסביר כי נעשו פניות למשרד האוצר אך אלו לא נענו. "במשך שנה וחצי ניהל האוצר משא ומתן מולנו" אמר פרי, "כעת הם מנסים להתעלם מאיתנו על מנת להפגין קשיחות אך זה לא עושה עלינו הרבה רושם. אנו נסלים את המאבק ונמשיך בפעילויות מחאה, פניות לח"כים ולא ננוח עד שידברו איתנו".

עוד הוסיף פרי כי לאחר ההפגנה ייפגש צוות המשא ומתן של האיגוד ויגבשו את מסמך הדרישות החדש למשרד האוצר. זה עתיד לכלול דרישה לקבלת תוספת השכר עליה הוסכם, 25% בפעימה אחת, בניגוד ל-3 פעימות עליה הוסכם, ושינוי טבלת השכר של העובדים תוך מתן אפשרויות קידום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ