מסתמן: העובדים הסוציאליים יקבלו את ההסכם של האוצר וההסתדרות

שני הצדדים המשיכו בדיונים על שינוי התנאים בתוך מסגרת ההסכם אליו הגיעו הצדדים כבר לפני 12 יום

דנה, יילר פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה, יילר פולק

לאחר 23 ימי שביתה, מסתמן הערב (שני) כי איגוד העובדים הסוציאליים יקבל בקרוב את ההסכם אליו הגיעו ההסתדרות ונציגי משרד האוצר כבר לפני 12 יום. מה שהוביל לקבלת ההסכם וחזרה לשולחן דיונים הינה ככל הנראה החשש כי שופטי בית הדין לעבודה יוציאו צו מניעה לשביתה באם לא יתנהלו מגעים לסיום השביתה בין הצדדים.

עובדים סוציאליים מפגינים מחוץ לבית הדין לעבודה, היום. תצלום: אמיל סלמן

נציגי האיגוד ומשרד האוצר דנים הערב בשינויים שהאיגוד דורש לערוך בתוך מסגרת ההסכם שהושג. בין היתר דורשים העובדים לבטל את התוספת המתוכננת של שעה וחצי עבודה, ובתמורה לצמצם את תוספת השכר המתוכננת מ-1100 שקל לאלף שקל בלבד. הנציגים דנים בבית הדין לעבודה גם בשינויים נוספים ובהם ביטול תוספת השכר בפעימות והקמת ועדה שתפעל לעדכון טבלת השכר של העובדים הסוציאליים.

נציגי איגוד העובדים הסוציאליים ומשרד האוצר נועדו בשעות האחרונות בבית הדין הארצי לעבודה בראשות נשיאת בית הדין, נילי ארד. בדיון ביקשה ארד מאיציק פרי, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, ומחבריו למרכז האיגוד, כי יקיימו התייעצות על המשך המגעים בין הצדדים גם אם משרד האוצר לא יאפשר להם להציג דרישות נוספות, אלא יסכים לדון רק בשינויים בתוך מסגרת ההסכם הקיים. חברי מרכז האיגוד הצביעו על קבלת ההסכם עליו מדובר לכל אורך הדרך, למעט כמה חברים שסירבו לקבלו ופרשו מניהול המשא ומתן.

בדיון מתחה נציגת המדינה, עו"ד קרן יוסט, על החלטת איגוד העובדים הסוציאליים לסגת מההסכמות אליהן הגיעה ההסתדרות. "הגענו לכאן אחרי שהתקבלו הסכמות ופתאום ההסתדרות הפכה לאו"ם. אם יש הסכמות מול הגורמים המוסמכים מה עוד אנו יכולים לעשות? מול מי עלינו לנהל משא ומתן שהוא מורשה חתימה על ההסכם מבלי שנגיע להסכמות ואז ילכו ויחזרו ושוב ננהל משא ומתן? זו מציאות שלא יכולה להתקיים", היא אמרה.

בטרם יצאו הצדדים להדיינות ביקשה השופטת ארד מפרי הצהרה לפיה הוא הנציג המוסמך לנהל משא ומתן בשם מרכז איגוד העובדים הסוציאליים. לאחר מכן הבהיר אילן לוין, הממונה על השכר במשרד האוצר, כי לא יהיו תוספות להסכם. ארד הבהירה לצדדים כי פתיחת ההסכם מיסודו עלול להוביל להוצאת צווי מניעה היות ועקרון המידתיות לא יאפשר שביתה של חודש נוסף על מנת לגבש הסכמות חדשות מהיסוד. יש לציין כי על פי המסתמן, ייוועדו הצדדים בשעות הקרובות תוך ניסיון להגיע להסכמות במסגרת ההסכם הנוכחי הקיים ונתון לאישורם מזה 12 יום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ