משרד הרווחה נערך להתמודדות עם נזקי שביתת העובדים הסוציאליים

מטות מיוחדים הוקמו ברחבי הארץ

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

העובדים הסוציאליים חזרו אתמול לעבוד בתום 23 ימי שביתה. החזרה לשגרה העמוסה לוותה ברגשות מעורבים, לאור קבלת ההסכם שהשיג איגוד העובדים הסוציאליים, שרובו ככולו זהה להסכם אותו דחו לפני שבועיים. אמש הפגינו עשרות עובדים סוציאליים מול בית ההסתדרות וקראו ליו"ר האיגוד, איציק פרי, להתפטר.

אתמול הודיעו משרד האוצר וההסתדרות כי בסיכום בין יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, והממונה על השכר באוצר, אילן לוין, ינוכו ימי השביתה ממשכורות העובדים בשש פעימות חודשיות. העובדים יקבלו במשכורת הקרובה מקדמה על חשבון הסכם השכר בסך 3,000 שקלים.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

עם חזרת העובדים הסוציאליים לעבודה סדירה, נערכו גם במשרד הרווחה ליום שאחרי השביתה, במטרה לצמצם את נזקיה ולתת מענה לפערים שנוצרו. כחלק מההיערכות הקים מנכ"ל המשרד, נחום איצקוביץ, מטות מיוחדים בירושלים ובמחוזות נוספים בארץ. המטות יעבדו בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות ועם גורמי רווחה שונים, וינקזו פניות פרטניות ופניות מצד גורמי המקצוע במטרה לתת מענה מיידי לצרכים שיעלו.

להערכתו של איצקוביץ, החזרה לשגרה במלוא העוצמה תארך זמן מה. "ריבוי המקרים והצטברותם יצרו צוואר בקבוק, במיוחד לנוכח העובדה שאנו נמצאים זמן קצר לפני חג הפסח, בו צופה המשרד ריבוי פניות ללשכות הרווחה בבקשה לסיוע", אמר.

לדברי מנהלת אגף הרווחה בעיריית כרמיאל, שולה מנחם, "עם החזרה היה עליי להתמודד תחילה עם רגשות וכעס של עובדים, וזה לא המצב בו היינו רוצים לפגוש אנשים שזקוקים לנו. התקבלנו בשמחה וקיבלנו תמיכה רבה מעמיתינו לעבודה, בהם ראש העיר והעובדים, אך אי אפשר להתעלם מהתחושות הקשות. זה לא רגע של שמחה אלא יותר של התפכחות קשה".

מנחם הוסיפה ואמרה כי "לאור קיומה של ועדת חריגים זה לא לחלוטין ששחררו אצבע מהסכר ויש שטף של מים. תחילה בוחנים את הנושאים הדחופים ומתעדפים, כשברור שיש מקרים שיצריכו טיפול מיידי לאור הזמן שחלף. עם זאת, מדובר במסת עבודה לא רגילה כשכל תסקיר כולל פגישות וישיבות. עם פסח שמתקרב ככל הנראה תהיה לנו עבודה".

מיטל ויצמן, עובדת סוציאלית העובדת עם האוכלוסייה הבוגרת, חשה אתמול כי העומס הגדול עוד לפניה: "אני צופה טירוף שיילך ויגבר ככל שיחלוף הזמן, כי לא כולם היו מחוברים למאבק בכל יום ולא יודעים שחזרנו לעבוד", אמרה. ויצמן הוסיפה וסיפרה כי "ברור לי שנבין את עומס השביתה בימים הקרובים. נקודת האור שלנו היום הייתה טלפונים של פונים שהתקשרו לברך אותנו על שובנו לעבודה, ואף ניחמו אותנו. זה מחזק מאוד ואני לוקחת את זה אתי, כי יחד עם הכוחות האדירים שהתגלו במאבק הזה אני יודעת שנוכל להמשיך ולהיאבק על שינוי סדרי העדיפויות במדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ