יהב: מינוי סגן רביעי בחיפה נעשה לפי החוק הקיים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

תסיסה קמה בעיריית חיפה בעקבות הידיעה שפורסמה שלשום ב"הארץ", ולפיה ראש העירייה יונה יהב מיהר ליישם את "חוק הג'ובים" ומינה לעצמו סגן רביעי בשכר. לטענת העירייה, מינוי הסגן הרביעי בשכר היה מותר ממילא לפי החוק הקיים, לפני כניסתו לתוקף של "חוק הג'ובים" בשבוע שעבר, המאפשר מינוי סגנים לראשי עיריות.

עמדת העירייה סתרה את תגובת משרד הפנים, שלפיה רשאי יהב למנות רק שלושה סגנים בשכר (לפני כניסת "חוק הג'ובים" לתוקף). ואולם לאחר פרסום הידיעה ב"הארץ", חזרה בה דוברת משרד הפנים מטענה זו ואמרה כי "הנוסח של החוק מבלבל ולאחר בדיקה חוזרת של ממונה על מחוז חיפה, מותר לעיריית חיפה למנות עד ארבעה סגנים בשכר".

יחד עם זאת, לפי פקודת העיריות, בידי שר הפנים נתונה הסמכות לקבוע את המספר המרבי של סגני ראש עירייה בשכר. כך, למשל, ב-2003 הודיע ליהב שר הפנים דאז, אברהם פורז, שבאפשרותו למנות שלושה סגנים בשכר בלבד. כך נהג יהב עד עתה.

בעירייה לא מכחישים כי בכוונת יהב לממש את האפשרות שניתנה לו בחוק למנות סגן בשכר נוסף. עלות השכר של סגן נאמדת בחצי מיליון שקלים בשנה.

לפי פקודת העיריות, בעירייה שאוכלוסייתה מ-200 ועד 400 אלף, ניתן למנות עד ארבעה סגני ראש עירייה בשכר. בנתניה מועסקים ארבעה סגנים בתקן מלא. בראשון לציון מכהנים ארבעה סגנים, אך רק שניים מהם מועסקים במשרה מלאה, והשאר בחצי משרה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ