מנהיג הצעירים מאוכזב: אנו נשארים בתחתית הסולם

נגד הצבעת האיגוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

העובדים הסוציאליים בשטח, מי שהובילו לדחיית ההסכם שגובש בין ההסתדרות לאוצר לפני כשבועיים, סוערים בעקבות קבלתו המחודשת של ההסכם שנדחה חרף השינויים המינוריים שנעשו. פעילויות המחאה בשטח שכללו הפגנות, מכתבי מחאה ועצומות אינטרנטיות היו פרי יוזמה של עובדים שפשוט לא יכלו לעמוד מנגד והחלו לפעול ברשת, בהם סנטי גולדמן, עובד סוציאלי בתל אביב שהבין את כוחה של הרשת במאבק.

"המצב עכשיו בשטח בהחלט סוער היות ומדובר באותו ההסכם. אולי ביחס למשק מדובר בתוספת גדולה, אך יחסית לפער שלנו ביחס לאחרים לא מדובר בתוספות גדולות ואנו נותרים בתחתית הסולם", אומר גולדמן. "לא בשביל זה יצאנו למאבק אלא כדי לשנות את סולם השכר שלנו".

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

"זה אומר", גורסס גולדמן, "שהמדינה לא מעריכה את מה שאנו עושים ואף נלחמת בנו. יש עובדים שמדברים על תסמונת האשה המוכה - עד שאנו מרימים את הראש אחרי 20 שנה מורידים לנו אותו, בדיוק כמו גבר שמשתיק את אשתו. זו תחושה נוראה לחזור ככה לעבודה. לא מדובר בעסק פרטי של איש ושר הרווחה עוד מעז לברך על השגת הסכם. האיש הראשון שדיבר על צווי מניעה. כולם מתגאים בתמיכתם בנו, אך מעדיפים שלא נדרוש".

גולדמן מקווה שהשטח לא ימשיך הלאה, אלא ינסה להוביל לשינויים. "אני מאוד מקווה שהכוחות שפעלו עד כה ימשיכו. יש אנשים שכבר קראו להמשיך להפגין היום מול ההסתדרות, אך עוד מוקדם לדעת לאן ינשבו הרוחות. צריך לחשוב איך מנתבים את כל האנרגיות שהצטברו למשהו בונה ולא הורס, כי אם יש משהו שלמדנו כאן זה כי הפכנו למדינה פרגמטית, אפורה, ללא חזון וללא שאיפות. כשאומרים לנו 'תורידו את הראש ותשלימו עם המצב'. הסיפור פה היה חברתי ואיש לא מעוניין ששיח חברתי יזקוף את ראשו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ