הורים השביתו גן: אחד הילדים תקף את חבריו

ההורים טוענים כי הילד תקף מינית והשתמש באלימות נגד חבריו וגם כלפי ההורים עצמם. "אנחנו לא מכניסים אותם לגן עד שהוא יוצא", אמרו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

ההורים של ילדי גן בעיר באזור השפלה מודאגים: בחודשים האחרונים תקף, לדבריהם, אחד מהילדים את חבריו לגן. ההורים מספרים על מספר אירועי אלימות קשים שהופנו לטענתם, לא רק כלפי חבריו, אלא גם כלפי חלק מההורים שליוו את הגן במהלך טיול שנערך בשבוע שעבר.

ההורים הגישו היום (רביעי) תלונה במשטרה בגין מעשי האלימות והחשד לפגיעה בילדים על רקע מיני. "לפני חודש אותו ילד הוריד את המכנסיים של הבן שלי", סיפר אחד האבות, "התקשרה אליי עובדת סוציאלית לדווח לי על המקרה ושאלה אם אני רוצה לפתוח תיק במשטרה, וסירבתי כי חשבתי לתומי שמדובר במקרה בודד, שאלו ילדים, ודבר כזה יכול לקרות". עם זאת, ההורים גילו שורת מקרים נוספים בהם הותקפו על פי החשד ילדיהם. בין היתר, הם מציינים מקרה בו ניסה לכאורה אותו ילד להוריד את מכנסיו של אחד הילדים בכוח, ולטענתם במקרה אחר הפשיל את בגדיה התחתונים של ילדה נוספת בגן.

בעקבות האירועים האחרונים, החליט ועד הגן להשבית היום את הלימודים עד להודעה חדשה. כ-20 הורים הגיעו הבוקר עם ילדיהם לבית העירייה, כדי למחות על התנהלות הרשות ואופן טיפולה במקרה ובדרישה להוציא את הילד מהגן המדובר. "אנחנו לא מכניסים את הילדים לגן עד שהילד לא יוצא משם, הילדים שלנו לא צריכים לסבול מזה", אמרה אם נוספת בגן המדובר.

אם אחרת ציינה כי "המאבק הוא לא בילד עצמו, הוא למעשה הנפגע העיקרי בפרשה הזו. אנחנו כועסים על המערכת. התפקיד שלי בתור אמא זה לשלוח את הילדה שלי לגן ולדעת שהיא תהיה מוגנת". בינתיים, הציבה היום העירייה סייעת נוספת בגן שתוצמד לאותו ילד באופן מיוחד ופרטני. "הבאתי את הילד היום לגן וראיתי את הסייעת המיוחדת. מה היא בדיוק אמורה לעשות, להרים לילד את המכנסיים חזרה?", תהה אחד מאבות הגן.

מדוברות העירייה נמסר בתגובה כי "אנחנו מודעים להתנהגותו החריגה של הילד, ואגף הרווחה בעירייה בודק את אופן הטיפול הרצוי. ראש העיר הקים ועדה מיוחדת בראשותו שחברים בה מנהל אגף חינוך ומנהלת אגף רווחה, וזו קיבלה החלטה שלילד תוצמד סייעת אישית ומיוחדת. מאידך, אין לאיש מנדט חוקי ומוסרי להוציא ילד מהגן. אנו פועלים מקצועית ולא נשנה את ההחלטה בגלל לחץ של ההורים". ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "התלונה התקבלה בתחנת המשטרה היום והיא נבדקת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ