מרצים באוניברסיטת ת"א לד"ר אורלי לובין: אל תתפטרי

במכתבם לראשי האוניברסיטה כתבו מרצי הפקולטה למשפטים: אנו מבקשים להביע את מורת רוחנו מלחצים המופעלים על מארגני כנסים אקדמיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מרצים ומרצות מן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב פנו אתמול לראשי האוניברסיטה בעקבות ביטול הכנס "הבלוג הפוליטי", על מנת "להפגין סולידריות עם מארגני הכנס שביקשו לעורר דיון ונתקלו בתגובה משתיקה", ולקרוא לד"ר אורלי לובין, ראש החוג לספרות ומרצה בתוכנית ללימודי מגדר, לחזור בה מכוונתה להתפטר בעקבות פרשת הכנס.

כפי שדיווח "הארץ", ד"ר אורלי לובין, ראש החוג לספרות ומרצה בתוכנית למגדר שהיתה ממארגני הכנס, הגישה את התפטרותה מהאוניברסיטה לאחר שפעילות פמיניסטיות, אשכר אלדן-כהן בראשן, דרשו לבטל את השתתפותו של עיתונאי "הארץ" בני ציפר בכנס. לפני כשנה הגישה אלדן-כהן תלונה על אונס במשטרה נגד יצחק לאור, אף הוא עיתונאי "הארץ"; ציפר הגן עליו בבלוג שלו בדברים מעוררי מחלוקת.

במכתבם לראשי האוניברסיטה כתבו מרצי הפקולטה למשפטים: "אנו מבקשים להביע את מורת רוחנו מלחצים המופעלים על מארגני כנסים אקדמיים, ומדרישות לביטול השתתפותם של דוברים מסיבות שונות, ובייחוד לאור עמדות בהן מחזיקים אותם דוברים. אנו סבורים כי לחצים המבקשים להכתיב את התוכן של כנסים כאלו ולהפעיל צנזורה על עמדות שונות פוגעים ביסודות של החופש האקדמי ובחופש הביטוי בצורה רחבה יותר. כנסים אקדמיים במיטבם כוללים מגוון דעות, לרבות דעות לא פופולריות, שלעתים עשויות להכעיס, לקומם ולפגוע. גם דעות שהן בעיני רבים מאתנו פוגעניות, מוטעות או לא מוסריות, יש להן מקום. אמנם לא כל כנס אמור לייצג את כל הדעות, אולם בוודאי שהומוגניות מחשבתית ורעיונית אינה דבר רצוי".

חתומים על המכתב: פרופ' מיכאל בירנהק, ד"ר ישי בלנק, פרופ' ז'וזה ברונר, פרופ' אייל גרוס, ד"ר דפנה הקר, פרופ' נטע זיו, ד"ר שי לביא, פרופ' גיא מונדלק, ד"ר רועי קרייטנר, ד"ר ישככר רוזן-צבי, ד"ר הילה שמיר וד"ר יופי תירוש. הם קראו לד"ר לובין לחזור בה מכוונתה להתפטר. "אין אנו רואים כל התנהגות מצדה שמצדיקה התפטרות כזו", כתבו. "ד"ר לובין היא מנהיגה אינטלקטואלית בקמפוס ודמות חשובה ומובילה בתחומי הספרות, הקולנוע ולימודי המגדר שעבודתה פורצת הדרך ומעורבותה בחיי הקמפוס השפיעו על רבים ופתחו דלתות רבות של ידע. קשה לנו לדמיין את הקמפוס של אוניברסיטת תל אביב, שאנו חלק ממנו, בלי ד"ר לובין, ואנו מבקשים ממנה בכל לשון להישאר בו עמנו".


ד''ר אורלי לובין

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ