הגיעו מטוסי הכיבוי הראשונים לישראל

שלושה מטוסים מתוך השבעה שירכיבו את טייסת כיבוי האש החדשה ע"ש הנער אלעד ריבן נחתו בשעות הצהריים בישראל

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

שלושת המטוסים הראשונים בטייסת כיבוי האש החדשה, "אלעד", הגיעו היום (חמישי) בצהריים ארצה - כך נודע ל"הארץ". המטוסים הגיעו מקפריסין שם שהו לחניית ביניים לאחר שהמריאו במקור מספרד ועצרו בדרך לצורך תידלוק בכמה יעדים. נחתו בשדה התעופה דב בתל-אביב, שם התקבלו בטקס מיוחד על ידי אנשי חיל האוויר.

מדובר בטייסת של שבעה מטוסי כיבוי אש, מדגם איירטרקטור 802 אשר על הקמתה החליט ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כחלק מלקחי השריפה בכרמל, בסוף 2010. הטייסת החדשה, בעלות של כ-70 מיליון שקל, תיקרא "אלעד" - על שם הנער אלעד ריבן, שנהרג בשריפה. יתר מטוסי הטייסת צפויים להגיע בהדרגה לישראל, עד ה-4 באפריל. לאחר תהליך הכשרתם בשדה התעופה של הרצליה, הם יפוזרו בין מנחתים שונים, לצורך הפעלתם המבצעית, החל ממאי.

מטוס כיבוי בעת השריפה בכרמל. השקעה של 70 מיליון שקל.תצלום: חגי פריד

לצורך קליטתם המבצעית שודרגו מנחתים במגידו ובקדמה, על ידי חברות כימיניר ואלביט, שזכו במכרז משרד הביטחון לטיפול בטייסת, בסכום של 4.5 מיליון שקל. שידרוג המנחתים כלל בין היתר, הקמת עמדות חניה, מתקנים ותשתיות, לצורך פעילותם של מטוסי כיבוי האש החדשים.

צוותי טייסים מישראל, השלימו בסוף השבוע שעבר, מחזור נוסף של הכשרה בספרד. מומחים מחו"ל יגיעו בהמשך ארצה, כדי להשלים את הדרכתם בביצוע טיסות לשאיבת מי ים - יכולת חדשה בחלק מהמטוסים - אשר יוטלו על מוקדי דליקות.

יצויין, כי שלושת המטוסים הראשונים היו מתוכננים להגיע ארצה עוד בסוף השבוע שעבר, אך הגעתם נדחתה בגלל מחלתו של אחד הטייסים במבנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ