עתירה לבג"ץ: הענקת עיטור להרוגי הכרמל תטה את בדיקת המבקר

לדברי ועד משפחות חללי שירות בתי הסוהר, אין להעניק עיטורים לשוטרים שנהרגו באסון. המשטרה: הדבר מצוי בסמכותו הבלעדית של המפכ"ל

הארץ
יניב קובוביץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
יניב קובוביץ
שירות ""

ועד משפחות חללי שירות בתי הסוהר שנספו בשריפה בכרמל עתר היום (שני) לבג"ץ נגד ההחלטה להעניק את עיטור המופת למשפחות השוטרים שנהרגו באסון.

בעתירה, שהוגשה כחודש לאחר ההחלטה להעניק את אות המופת לתת-ניצב אהובה תומר, תת-ניצב ליאור בוקר וסגן-ניצב איציק מלינה, נטען, בין היתר, כי אין להעניק עיטורים בטרם השלים מבקר המדינה את חקירתו בנושא.

השריפה בכרמל. תצלום: גיל אליהו

לדברי הוועד, הכולל נציגות של 37 חללי השב"ס בשריפה, הענקת העיטורים בשלב זה "תחיה את מהפצעים מחדש". לטענת העותרים, החלטת השר והמפכ"ל היא "חפוזה, תמוהה ויש בה לכאורה כדי לגרום להטיית הבדיקה לכיוון או לטובת המשטרה".

בעתירה נכתב עוד כי "אין להוציא מכלל אפשרות כי מבקר המדינה יצביע על כשלים כאלו ואחרים, בין אם בתפקוד המשטרה ובין אם בתפקוד מערך הכבאות ובין אם בתפקוד שלושת הקצינים. משום כך תמוהה החלטת השר והמפכ"ל למהר ולקבוע עובדות בטרם הושלמה בדיקת הסיבות והנסיבות לאסון".

מהמשרד לביטחון פנים נמסר בתגובה כי "סעיף 6 לחוק העיטורים במשטרת ישראל ובשירות בתי הסוהר קובע שרק המפכ"ל רשאי להעניק את עיטור המופת על מעשה שנעשה באומץ לב וראוי לשמש מופת, להבדיל מאות הגבורה שמצוי בסמכותו של השר לביטחון פנים. לכן, במקרה זה, מפני שמדובר בעיטור המופת - הדבר מצוי בשיקול דעתו ובסמכותו הבלעדית של המפכ"ל".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ