הפקק בת"א הזניק את אגרת הנתיב המהיר לשיא: 71 ש"ח

הגשמים סתמו את נתיבי אילון

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

פקקים ארוכים השתרכו אתמול בבוקר בכניסות לתל אביב מדרום וממזרח, בעיקר בשל מזג האוויר הסוער. לגשם התווספו השבתת הרכבות בכל הקווים מדרום לתל אביב וקריסה של תלולית עפר בנתיבי אילון.

בשעות העומס, דיווחו נהגים לגלגלצ על פקק שנמשך קרוב לשעתיים בנתיבי אילון, ממחלף מבוא אילון בראשון לציון עד למחלף לה גארדיה. בכביש מספר אחת תזמנו נהגים כשעה ממחלף בן גוריון עד מחלף קיבוץ גלויות.

עומסי התנועה הובילו לביקוש גבוה מהרגיל לנתיב המהיר לתל אביב. האגרה בנתיב הרקיעה שחקים והגיעה לזמן קצר לשיא של 71 שקלים, כמעט כמו מחיר המקסימום הקבוע בחוק, שעומד על 75 שקלים. המחיר הגבוה גרם לכך שרק אוטובוסים, מוניות שירות ונהגים שהיו מוכנים לשלם מחיר גבוה נסעו בו. מחיר השיא נקבע בשעות העומס, בעת שאוטובוס נתקע בנתיב המהיר. אוטובוס אחר נעמד במקביל לאוטובוס התקוע, כדי להעביר אליו את הנוסעים, והם חסמו לחלוטין את הנתיב ואת השוליים לכמה דקות. החסימה גרמה להאטה בתנועה ולהעלאה מהירה של האגרה. גם בדקות האלה, למרות ההאטה, היה משך הנסיעה בנתיב המהיר קצר בהרבה מאשר בקטע המקביל בכביש מספר אחת. ביתר הזמן בשעות העומס, נעה האגרה סביב 35-40 שקלים.

הפקק בכביש מספר אחת התחיל עוד לפני הכניסה לנתיב המהיר, במחלף בן גוריון. "כשאנשים הגיעו לנתיב המהיר הם כבר היו מוכנים לשלם אגרות מאוד גבוהות", הסביר ראש מנהלת נתיבים מהירים, ניצן יוצר, "הביקוש לנתיב היה גדול, כי האלטרנטיבה היתה גרועה מאוד ואנשים הגיעו לקצה גבול הסבלנות שלהם". יוצר הדגיש כי הפקקים כמעט ולא השפיעו על מהירות הנסיעה בנתיב המהיר, מכיוון שביציאה לנתיבי אילון התנועה זרמה. בזמן שהנהגים בכביש מספר אחת נאלצו לעשות את הדרך לתל אביב באטיות רבה, בנתיב המהיר ארכה הנסיעה מבן גוריון עד קיבוץ גלויות רק כ-7-8 דקות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ