טייסת כיבוי האש תחל לפעול מבצעית כבר במאי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני מטוסים אשר נמנים עם טייסת כיבוי האש החדשה יגיעו היום ארצה. שלושת המטוסים הראשונים, שנחתו בישראל כבר ביום חמישי שעבר, משלימים בימים אלה את תהליך הבדיקה והקליטה שלהם בשדה התעופה בהרצליה, לקראת הצבתם במנחת מגידו, שהוכשר במיוחד לצורך כך. שני מטוסי כיבוי נוספים יגיעו לישראל בשבוע הבא.

מדובר בחלק מטייסת של שבעה מטוסי כיבוי אש מדגם איירטרקטור 802, אשר על הקמתה החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו מיד לאחר השריפה בכרמל בדצמבר אשתקד. הטייסת החדשה, שעלות הקמתה מוערכת בכ-70 מיליון שקלים, תיקרא "אלעד" - על שם הנער אלעד רייבן שנהרג באסון, ותחל לפעול מבצעית בחודש מאי.

עם זאת, בחיל האוויר מדגישים כי חרף הלחץ המופעל מצד משרד ראש הממשלה, בין היתר בעצם כינוי היחידה החדשה בשם "טייסת" ובניסיון לזרז את הבאת המטוסים ארצה - מבחינה מקצועית אין מדובר ממש בטייסת, והמטוסים החדשים יופעלו על ידי חברה אזרחית, וגם הטייסים שלהם יהיו אזרחים ולאו דווקא קציני חיל האוויר.

חיל האוויר עצמו הקצה עד כה כעשרים תקנים של חיילים וקצינים שימלאו בעיקר תפקידי ניהול ובקרה ביחידה החדשה, ובראשה צפוי לעמוד קצין בדרגת סגן אלוף. משימות הכיבוי אליהן יישלחו המטוסים יוגדרו בחיל כפקודות מבצע, אבל הדרישה עבורן תגיע מגופים אזרחיים, כמו נציבות כבאות ארצית וקק"ל. בימים אלה משלימים בחיל את גיבוש תפישות ההפעלה המיוחדות של היחידה החדשה שתתפקד כאמור כגוף חצי-אזרחי ותמלא משימות לא-צבאיות.

לצורך קליטתם המבצעית של המטוסים שודרגו המנחתים במגידו ובקדמה בסכום של כ-4.5 מיליון שקלים, זאת על ידי החברות כימיניר ואלביט שזכו במכרז משרד הביטחון להקמת הטייסת. צוותי טייסים מישראל השלימו בסוף השבוע שעבר מחזור נוסף של הכשרה בספרד. מומחים מחו"ל יגיעו בהמשך ארצה כדי להשלים את הדרכתם בביצוע טיסות לשאיבת מי ים - יכולת חדשה לגמרי בחלק מהמטוסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ