ארונו של ג'וליאנו מר הוצב בחיפה, יעבור לג'נין וייטמן ברמות מנשה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בני משפחה וחברים קרובים של ג'וליאנו מר-חמיס באו אתמול (שלישי) משעות הבוקר לבית ילדותו ברחוב אלנבי בחיפה. בני משפחתו - אח ושתי הנשים שחי אתן בהווה ובעבר - הסתגרו בבית רוב שעות היום.

אחר הצהריים הצטרפו בני המשפחה לשחקנים ואמנים בתיאטרון אל-מידאן, שבו שיחק וביים. הוקרן שם סרטו על חייה של אמו, "ילדי ארנה", והסרט "השיבה לג'נין" שהפיקו תלמידי מגמת התקשורת של בית הספר אלמותנבי בחיפה.

ארונו של מר הוצב הבוקר בתיאטרון אל-מידאן. משם צפויה לצאת שיירה למחסום ג'למה בכניסה לג'נין, שם יונח הארון, כדי לאפשר לחבריו ומכריו להיפרד ממנו. מר ייקבר בבית העלמין בקיבוץ רמות מנשה, שם קבורה אמו.

ארונו של ג'וליאנו מר חמיס בתיאטרון אל-מידאן בחיפה; תצלום: ירון קמינסקי

בין המספידים אתמול היתה מריה חסן, סטודנטית למשחק בתיאטרון החירות בג'נין, שהיתה עם מר דקות לפני הרצח. "ידענו שהוא מאוים מכל מיני כיוונים. בכל פעם שעלתה בתיאטרון הצ גה שהציגה צד שני, לאו דווקא מיני, היו מאיימים להפסיק את ההצגה", סיפרה. "לפני הרצח עשינו חזרות להצגה חדשה. ג'וליאנו יצא ופתאום שמענו יריות. יצאנו לראות וכולם צעקו: 'רצחו את ג'וליאנו'. חשבנו שצוחקים עלינו, עד שראינו את הדם. ג'וליאנו היה כמו אבא שלי ואפילו יותר מאבא. זו הפעם הראשונה שראיתי אותו חלש. אני מבטיחה שאמשיך את דרכו. אני אהיה ג'וליאנו בג'נין".

השחקן סאלח בכרי, בנו של השחקן מוחמד בכרי, סיפר שהוא ומר תכננו לשתף פעולה בתיאטרון החירות. "זה היה עניין של זמן עד שזה יקרה. כשאני חושב על מה שהוא עשה שם, הוא הרי בנה את תיאטרון החופש. מי שרצח אותו היה נגד החופש והחיים. כנראה תיאטרון החופש לא יחזור להיות מה שהיה בלי ג'וליאנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ