מחצית מתושבי י-ם: אזור מגורינו הפך לדתי יותר

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

80% מהציבור סבורים כי לדת השפעה חזקה על החיים במדינה. 74% מהחרדים והדתיים ו-84% מהחילוניים סבורים כך. רוב האוכלוסייה, 63%, סבור כי השפעת הדת התחזקה בשנים האחרונות. כרבע מהאוכלוסייה (27%) היהודית חש שבשנים האחרונות אזור מגוריו הפך להיות דתי יותר. 59% חשים שאזור מגוריהם לא השתנה ו-6% חשים שאזור מגוריהם הפך להיות פחות דתי. בירושלים, מחצית (50%) מהתושבים טוענים שאזור מגוריהם הפך להיות דתי יותר, בהשוואה ל-22% מתושבי תל אביב, 23% מתושבי חיפה ו-18% מתושבי ראשון לציון.

נתונים אלו, שפורסמו אתמול, עולים מהסקר החברתי האחרון של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. לפי הסקר, רוב היהודים (88%) המגדירים עצמם מסורתיים וחילוניים משתתפים בסדר פסח. כמחציתם (48%) מקפידים לאכול אוכל כשר לפסח.

מתוצאות הסקר עולה גם כי 57% מהיהודים תומכים בהפרדה בין דת ומדינה. שיעור התומכים בהפרדה בקרב הדתיים (23%) והחרדים (14%) נמוך במידה רבה משיעור התומכים בקרב החילוניים (77%). מרבית הדתיים (78%) והחרדים (95%) סבורים כי חשוב שתישמע עמדת אנשי הדת בתהליכי קביעת מדיניות, לעומת 35% מהחילוניים. עם זאת, 90% מהחילוניים סבורים כי יש לאפשר נישואין אזרחיים בארץ למי שמעוניין בכך, 60% מהמסורתיים-לא כל כך דתיים סבורים כך, 39% מהמסורתיים-דתיים, 20% מהדתיים ו-3% מהחרדים.

כמחצית מהאוכלוסייה סבורה כי יש לתגבר את לימודי הדת בבתי הספר הממלכתיים. גם כאן ניכר פער גדול בין הקבוצות השונות: למעלה מ-90% מהדתיים והחרדים סבורים כך לעומת 23% מהחילוניים. רוב הציבור היהודי (64%) מעוניין לאפשר פתיחה של מקומות בילוי בשבת (מסעדות, קולנוע, פאבים): 93% מהחילוניים, 76% מהמסורתיים-לא כל כך דתיים, 35% מהמסורתיים-דתיים, ו-12% מהדתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ