בית החינוך יפעל לאירוח עיוורים מכל הארץ בליל הסדר

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

בית חינוך עיוורים בירושלים ידאג לערוך את ליל הסדר ולארח כל עיוור שירצה בכך. זאת בעקבות הפרסום ב"הארץ" שלפיו הנהלת בית חינוך עיוורים סירבה לבקשת ארגוני העיוורים לאפשר לעיוורים בודדים לערוך את ליל הסדר במקום בשל עלות הכשרתו לפסח.

לאחר לחץ שהופעל מצד משרד הרווחה ועו"ד זהר ג'יניאו-נאור, חבר הנהלת המרכז לעיוור, הגה המוסד פתרון שלפיו יממנו בשיתוף הארגונים והעיוורים עצמם אירוח של עיוורים תושבי ירושלים בלבד בבית הארחה בית וגן בעיר. ארגוני העיוורים סירבו לפתרון המוצע היות ולדבריהם עשרות עיוורים המתגוררים מחוץ לעיר מעוניינים להגיע למקום.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

"הם לא מעוניינים לפתוח לנו את המקום, כך שאני צריך למצוא פתרון", אמר אז מיכאל רונן, עיוור תושב באר שבע ל"הארץ", "אני לא נשוי ואני לבדי, כך שזה היה יכול להיות פתרון מצוין לאנשים בודדים שמשוועים למפגש חברתי. כואב שמי שאמור לדאוג לנו, מנסה להתחמק ומציע פתרונות חלקיים כדי לצאת כביכול בסדר".

"לא ייתכן שיגבילו את ההארחה רק לתושבי ירושלים כשלרשות עיוורים אין מקום לערוך בו את הסדר. לכן הסברנו שניתן להכשיר רק את חדר האוכל ואפשר לדאוג לקייטרינג וכלים חד-פעמיים, כך שאין כאן עלויות גדולות כפי שמתארים", אמר פנחס אסולין מאגודת העיוורים ששת, "אני שמח לשמוע שהתעשתו ויאפשרו לכל עיוור המעוניין בכך להגיע. זאת, למרות שמבחינתו הפתרון המיטבי הוא לאפשר לאנשים לבוא לבית חינוך עיוורים, מקום שהם מכירים ומהווה להם כמו בית".

יו"ר הנהלת עמותת בית חינוך עיוורים, יהושע פולק, אמר אתמול: "אנו נדאג לכל אדם שיפנה אלינו למקום לליל הסדר ואני לא אאפשר לאף עיוור להיות לבדו בערב זה".

יש לציין כי בימים אלו צפוי עו"ד ישראל מיימון להגיש את המלצותיו ליישום מסקנות ועדת בדיקה שיזם משרד הרווחה. זאת, לאחר תלונות שהתקבלו בדבר התנהלות העמותה המנהלת את המוסד שריכזה לתוכה את השליטה בכספים והרכוש שהיו בעבר בידי הקדש, למטרות ציבוריות. מהדו"ח של ועדת הבדיקה עלה, בין היתר, כי בעמותה פינקו את המנכ"ל, חיים רשלבך, ומשכורתו החודשית הממוצעת היא כ-47 אלף שקל, שכר גבוה מהמקובל במגזר הציבורי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ