פרס ישראל למפעל חיים למנכ"ל קרן רש"י וחולדה גורביץ'

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

פרס ישראל למפעל חיים יינתן השנה למנכ"ל קרן רש"י, אלי אלאלוף, ולחולדה גורביץ, אשר מרבה להתנדב ולתרום במסגרות שונות. השניים יקבלו את הפרס על "תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה" ביום העצמאות הקרוב.

בנימוקים למתן הפרס לאלאלוף, נכתב בין השאר כי הוא "לוחם אמיתי לקידום ופיתוח האזורים הפריפריאליים של מדינת ישראל, לוחם אמיתי למען הצדק החברתי, בעל חזון לשרת כל אדם מתוך כבוד, אשר לקח בכל שנות פעילותו הציבורית אחריות על רווחת האוכלוסיות שבהן הוא מטפל. אלאלוף הקדיש את חייו לשיפור איכות חייהם של מאות אלפי ישראלים".

אלאלוף נולד ב-1945 ועלה לישראל ממרוקו ב-1967. בין היתר עבד בהסתדרות הציונית העולמית ובסוכנות היהודית, וב-15 השנים האחרונות הוא משמש מנכ"ל "קרן רש"י", אחד הגופים המרכזיים בפעילות המגזר השלישי במערכת החינוך ובתחומים נוספים.

על גורביץ נכתב כי היא "הקדישה את חייה להגשמת מטרותיה ההתנדבותיות, ואף מכרה את רכושה למימון פעילותה". בין השאר מתנדבת גורביץ, כבר עשרות שנים, בבתי חולים בהם מאושפזים חיילי צה"ל ותורמת לנכים ולמשפחות שכולות. כמו כן פעילה גורביץ במרכז היהודי-ערבי "בית הגפן" שבחיפה ומעורבת בפעולות נוספות בתחום הדו-קיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ