אכזבה לירושלמים: הרכבת הקלה לא תפעל בחג הפסח

חברה גרמנית ששכר משרד התחבורה קבעה כי בשלב זה, הרכבת ומפרט מערכות הבטיחות שלה אינן מוכנות להסעת נוסעים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פרויקט הרכבת הקלה בירושלים ממשיך לגרום למפח נפש. תקוותו של ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, כי הרכבת תסיע את הירושלמים ואת עולי הרגל הרבים בחג הפסח, התבדתה. זאת לאחר שחברה גרמנית ששכר משרד התחבורה קבעה כי בשלב זה הרכבת ומפרט מערכות הבטיחות שלה, אינן מוכנות להסעת נוסעים.

תאריך ההפעלה המלאה של הרכבת הוא באוגוסט. התאריך נקבע בהליך בוררות בין המדינה לבין הזכיינית, לאחר שנדחה אין ספור פעמים מאז תחילת הפרויקט, לפני כעשור. אולם, ברקת הציע שכדי להקל על עומסי התנועה במרכז העיר ולהכין את הציבור לקראת ההפעלה המסחרית, תפעל הרכבת במתכונת חלקית החל מפסח. על פי תוכנית שגיבשה סיטי פס בשיתוף העירייה והמדינה תופעל הרכבת רק לאורך רחוב יפו מהתחנה המרכזית ועד לתחנת שער שכם ולא לאורך כל הקו. תושבי ירושלים יוכלו לנסוע בקו חינם בתקופת ההרצה, ושאר הנוסעים ישלמו 2 שקלים לנסיעה.

אלא שההפעלה הותנתה בקבלת אישור ממשרד התחבורה שמערכות הרכבת מוכנות להפעלה. לשם כך נשכרה חברת מומחים מגרמניה שבדקה בשבוע שעבר את היערכות הרכבת. בתום הבדיקה נקבע כי ישנם עוד תיקונים שעל סיטי פס לעשות. לנוכח חוות הדעת הזו הוחלט שהרכבת לא תחל את נסיעותיה לפני הפסח. כרגע מתוכננת ההפעלה החלקית לחודש הבא, אך טרם נקבע תאריך מדויק.

מהחברה נמסר: "סיטיפס הודיעה כי תפעיל את הרכבת רק לאחר קבלת כל האישורים מהמדינה, ונכון לעכשיו לא התקבל אישור".

מעיריית ירושלים נמסר: "על פי יוזמתו של ראש העיר הגיעה המדינה לסיכום עם חברת סיטי פס בנוגע ללוחות הזמנים להפעלת הרכבת הקלה משלב הטסטים ועד הפעלתה המסחרית המלאה. כחלק מסיכום זה כלל הפעלה חלקית של הרכבת לאורך רחוב יפו כבר באפריל, במטרה להקל על הסוחרים ברחוב יפו ולהפחית את נפחי התחבורה בצירים החלופיים. לצערנו, למרות המאמצים הרבים של העירייה, משרד התחבורה וצוות תכנית אב לתחבורה, זכיין הרכבת לא השלים את כל הנדרש כדי להפעיל את הרכבת הקלה כבר באפריל. בעירייה פועלים כדי להביא לכך שכבר בתקופה הקרובה תוכל להתבצע הפעלה חלקית של הרכבת הקלה ברחוב יפו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ