מערך כיבוי האש יגייס תלמידי ישיבות

במשרד לביטחון הפנים הוחלט לשלב כ-400 חרדים בתוך שנה. המתנדבים ישובצו בעיקר בתחנות בערים בהן ריכוז גבוה של אוכלוסייה חרדית

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בשנה הקרובה יגויסו למערך כיבוי האש כ-400 חרדים, ובהם תלמידי ישיבות, כך החליט השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ'.

במסגרת הפיכת נציבות הכבאות לרשות לאומית החליט השר אהרונוביץ' לפתוח את מערך כיבוי האש למגזר החרדי. משרד האוצר העניק למשרד לביטחון הפנים אור ירוק לגייס עוד כאלף כבאים שייכנסו לשירות בתוך שנה כדי לתגבר את המערך הקיים. בעקבות כך הורה מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, יעקב גנות, לראש אגף מצילה, יעקב גועז, לשריין כ-400 תקנים לחרדים.

בכוונת המשרד לביטחון הפנים לגייס את החרדים למערך הכיבוי מקרב המתנדבים לשירות לאומי. מי שיביע נכונות לשרת במערך כיבוי האש, יתחייב לתקופת שירות של שנתיים, בעוד התחייבות לשירות לאומי היא לשנה בלבד. המתנדבים יעברו קורס כיבוי מלא וישובצו בתחנות הפעילות בעיקר בערים בהם יש ריכוז גבוה של אוכלוסייה חרדית, כמו אלעד ובני ברק. בסיום השנתיים, החרדים שיבקשו להמשיך בשירות יזכו לעדיפות בכניסה לרשות הלאומית לכיבוי והפיכה לעובדים מן המניין.

במשרד לביטחון הפנים מבקשים להיערך לשילוב החרדים בתחנות הכיבוי ובונים יחד עם נציגי המגזר החרדי מערך לקליטתם. אחת הבעיות העיקריות היא אופן שילובם בעבודה עם הכבאים החילונים. "אנחנו יודעים שכבאים שעושים את המשמרת שלהם ביום שישי רואים טלוויזיה בתחנה", אמר גועז. לדבריו, "אנחנו צריכים לבנות תוכנית פעולה שבה יוכלו הכבאים לשמור על הכבוד ההדדי של כולם. אנחנו גם צריכים לבדוק איך מתנהלים בתחנות שבהן משרתות גם נשים".

הרעיון הוא לפתח מודל דומה לזה הקיים בזק"א, כאשר בסיום מסלול ההתנדבות ישולבו הכבאים החרדים בשוק העבודה. נציגי המשרד המובילים את הפרויקט הסבירו לראשי המגזר החרדי כי מדובר בעבודה במשמרות של 24 שעות בתחנה ולאחר מכן חופשה של 48 שעות, במהלכה יוכלו הכבאים החרדים לחזור וללמוד בישיבות.

בשלב זה גם במגזר החרדי מרוצים מהתוכנית, אולם רק בימים הקרובים יחל הגיוס. בכוונת המשרד להרחיב את הפרויקט בשלב מאוחר יותר גם לאוכלוסייה הלא יהודית באזורי הפריפריה. גם במגזר הערבי אחוז המשרתים בכיבוי האש נמוך מאוד והכוונה היא לפתוח את רשות הכיבוי גם למגזר זה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ