"קסטרו" נגד התמ"ת: אין פגם בהעסקה 7 ימים בשבוע

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה את טענת ההגנה של החברה בהליך הפלילי נגדה

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

משרד התמ"ת הגיש כתב אישום נגד חברת קסטרו בגין העסקת עובדים רציפה, ללא מנוחה שבועית, בניגוד לחוק. בדיון שהתנהל השבוע שלל בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב את טענת החברה שלפיה "לא קיימת עבירה בחוק הקובעת איסור עבודה רציפה של שבעה ימים".

חקירה יזומה של אגף האכיפה במשרד התמ"ת הובילה להגשת כתב האישום, שהוגש על ידי המחלקה המשפטית בשנת 2009. לפי כתב האישום, העסיקה קסטרו שתי עובדות בקניון ארנה במשך שבעה ימים ברציפות, ללא מתן מנוחה שבועית.

בתום הצגת טענות התביעה טענו באי-כוחם של קסטרו טענת "אין להשיב לאשמה", בהתבסס על הטענה כי על המאשימה להוכיח את יסודות העבירה וכי על אף שהעובדות הועסקו שבעה ימים ברציפות, לא קיימת עבירה כזו בחוק. בתגובה טען עורך הדין מטעם המחלקה המשפטית במשרד התמ"ת כי משהעובדות לא זכו ליום מנוחה כלל, ברור כי מדובר בהפרת הוראות החוק.

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, הדס יהלום, קיבלה את עמדת משרד התמ"ת לפיה העובדות, שאינן יהודיות, הועסקו שבעה ימים בשבוע, קרי, הועסקו באחד מימי המנוחה הנקובים בחוק וכי בין אם מדובר בעובדות יהודיות או לא, העסקה של שבעה ימים ברציפות משמעותה העסקה במנוחה השבועית.

מחברת קסטרו נמסר כי "קסטרו הינה חברה שומרת חוק. כיוון שהנושא האמור נמצא בהליך משפטי, אנו מנועים מלהתייחס או להגיב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ