עומס הטיסות בפסח צפוי להיות גבוה במיוחד: חצי מיליון נוסעים בשבוע אחד

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

חג הפסח בפתח ואיתו נהירת התיירים לחו"ל: אתמול נרשם יום עומס ראשון בנתב"ג, עם כ-50.2 אלף נוסעים ב-318 תנועות מטוסים - פי שניים לעומת יום ממוצע; במהלך עונת נסיעות חג הפסח (ה-28-14.4), צפויים לעבור כ-578 אלף נוסעים ב-3,710 תנועות מטוסים - גידול של 14% לעומת עונת נסיעות בפסח בשנה שעברה. לדברי מנכ"ל רש"ת, קובי מור, "בפסח השנה ייווצרו מאפייני פעילות גבוהים במיוחד של קבוצות תיירים מחו"ל, בשל החפיפה בין הפסח לחג הפסחא".

יום עמוס נוסף צפוי בנתב"ג מחרתיים: כ-50.5 אלף נוסעים צפויים לעבור בשדה ב-322 תנועות מטוסים. עומסי תנועה צפויים גם בתום חג הפסח, עם חזרתם של הנופשים מחופשת החג. השיא יהיה ביום רביעי, ה-27 באפריל, שבו צפויה תנועה של כ-47.3 אלף נוסעים ב-289 תנועות מטוסים.

במקביל, כ-25 אלף נוסעים צפויים לעבור במעבר הגבול בטאבה מישראל למצרים וסיני וממנה בעונת חג הפסח, על אף אזהרת המסע של המטה למלחמה בטרור. מבדיקת "הארץ" עולה כי מספר זה נמוך בכ-50% מתחזית מספר הנוסעים של רש"ת לעונת חגי תשרי אשתקד.

בנמל התעופה באילת צפויים לעבור בעונת חג הפסח כ-68 אלף נוסעים ב-984 תנועות מטוסים ואילו בשדה התעופה עובדה צפויים לעבור כ-22 אלף נוסעים בכ-140 תנועות מטוסים.

לקראת חג הפסח יבוצעו במתקני רש"ת פעולות כשרות ואיסור מכירת חמץ. לדברי מור, "הנהלת רש"ת ועובדיה בנמלי התעופה, השדות הפנים-ארציים ומסופי הגבול, נערכים לקראת תנועת הנוסעים המוגברת בפסח, על מנת לתת את השירות הטוב ביותר לנוסעים. רש"ת תתגבר את עובדיה ואת נוכחות המנהלים בהתאמה בימי העומס והחג. רש"ת אף מתמקדת בהשקעות רחבות היקף בתחום הבטיחות והשמירה על ביטחון הנוסעים, המבקרים והציבור הרחב בנמלי האוויר השונים ומוספי הגבול היבשתיים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ