נירית אנדרמן

"הנותנת", סרטה של התסריטאית והבמאית הישראלית הגר בן אשר, התקבל לפסטיבל קאן הקרוב, ויוצג בו במסגרת "שבוע המבקרים". בכך יצטרף "הנותנת" לסרט ישראלי אחר שישתתף בפסטיבל הצרפתי היוקרתי, שייפתח ב-11 במאי: "הערת שוליים" של יוסף סידר, שיוקרן במסגרת התחרות הרשמית של הפסטיבל ויתחרה על פרס דקל הזהב.

רשימת הסרטים המתחרים על דקל הזהב נשמעת מבטיחה וכוללת את סרטיהם החדשים של הבמאי הספרדי פרדו אלמודובר, הבמאי הדני לארס פון טרייר, הבמאי האמריקאי טרנס מאליק ורבים נוספים.

שני סרטים ישראליים נוספים שיתמודדו השנה בפסטיבל, במסגרת סינפונדסיון, המסגרת לסרטי סטודנטים, הם: "על מרתה לעוף" בבימויה של מעיין ריף מהחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב ו"בפתח ביתי" של ענת קוסטי מבצלאל.

"הנותנת", קו-פרודוקציה ישראלית-גרמנית בהפקת מרק רוזנבאום, הוא סרטה העלילתי הראשון באורך מלא של בן אשר, בת 32, בוגרת בית הספר מנשר לאמנות. בן אשר גם כתבה את התסריט ומשחקת בתפקיד הראשי בסרט, שנוצר בתמיכת קרן רבינוביץ וערוץ 10. "הנותנת" מביא את סיפורה של תמר (בן אשר), אם במשפחה חד-הורית המנהלת חיי מין סוערים במושב שבו היא חיה. כאשר שי (ישי גולן), וטרינר, השונה מכל מאהביה, נכנס לחייה, היא מקווה כי תוכל בעזרתו לשנות את דרכיה למענה ולמען בנותיה. עוד משחקים בסרט איצ'ו אביטל, יואב לוי וצחי חנן.

"שבוע המבקרים" הוא מסגרת החוגגת השנה את שנתה ה-50, ומתקיימת במקביל לתחרות הרשמית של הפסטיבל. מדי שנה מוצגים בה סרטים מרחבי העולם של יוצרים בתחילת דרכם, המציגים את סרטם הראשון או השני. בדרך כלל מוצגים בה שבעה סרטים באורך מלא ושבעה קצרים המתמודדים על כמה פרסים. במאים שזהו סרטם הראשון באורך מלא, כמו בן אשר, מתמודדים במסגרת זו על פרס "מצלמת הזהב".

בן אשר סיימה לימודי קולנוע בבית ספר מנשר, וסרטה הקצר "משעולים" מ-2007, שאף הוא עסק בצעירה במושב שמחפשת נחמה במין מזדמן עם גברים, סימן אותה כאחד הכוחות העולים בקולנוע המקומי. הוא השתתף בפסטיבל קאן במסגרת הסינפונדסיון, ובעקבותיו הוזמנה בן אשר להשתתף בתוכנית הרזידאנס של הפסטיבל, המזמינה יוצרים צעירים לשהות ארבעה חודשים בפאריס כדי לפתח תסריט לסרט הביכורים שלהם.

כשחקנית הופיעה בן אשר בסרטו של יובל גרנות "ג'וליה מיה", שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2007, וכן בסדרת הטלוויזיה "רביעיית רן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ