רבבות מטיילים בכל רחבי הארץ; אדם טבע למוות מול חופי נתניה

כ-170 אלף איש ביקרו בפארקים וביערות קק"ל ברחבי הארץ; גבר בן 40 וילד בן 10 נפצעו באורח קשה בתאונות דרכים באשדוד ובאשקלון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

טביעה במהלך החג: גבר בן 45 טבע היום (שלישי) למוות מול חוף ארבע העונות בנתניה. צוות של מד"א שרון שהגיע למקום ניסה לבצע בו פעולות החייאה, אך נאלץ לקבוע את מותו. באשדוד ובאשקלון נפצעו שני בני אדם בתאונות דרכים. באשדוד נפצע באורח קשה גבר בן 40 בתאונה בכניסה הצפונית לעיר. באשקלון נפצע באורח קשה ילד בן 10, שרכב על אופניו ונפגע ממכונית, הוא פונה לבית החולים ברזילי בעיר.

במהלך יום החג, למעלה מרבע מליון מטיילים פקדו את היערות, הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. עם זאת, תנועת המטיילים היתה דלילה מהצפוי והתחילה בעיקר לאחר שעות הצהריים. רשות הטבע והגנים צופה שמחר ביום הראשון של חול המועד, יגיעו קרוב לרבע מליון מטיילים לאתרי הטבע השונים, וזאת לאחר שגם המטיילים הדתיים ינצלו את ימי חול המועד לטיולים.

מטיילים בחיק הטבע. תצלום: עבדאללה שמא

ליערות הקרן הקיימת הגיעו היום יותר מ-170 אלף מטיילים וביניהם בלטה נוכחות של רוכבי אופניים רבים. 35 אלף מטיילים הגיעו ליערות באזור הצפון וכמו בחגים קודמים גם הפעם אגמון החולה היה בין האתרים המבוקשים ביותר. היום הגיעו למקום 4,000 מטיילים שיכלו לצפות בנדידת האביב של הציפורים ובהם ברווזים, עופות דורסים ושקנאים. אתרים מבוקשים נוספים באזור הצפון היו יער בית קשת, יער לביא ופארק גורן בגליל המערבי.

מרבית המטיילים ביערות הקרן הקיימת פקדו את האתרים השונים באזור המרכז שאליהם הגיעו על פי ההערכות כמאה אלף מטיילים. האתרים הבולטים היו יערות חורשים ואילנות, וכן יערות בן שמן ופארק בריטניה שהיו מוקדי הפיקניקים העיקריים. מטיילים רבים הגיעו גם ליער עמנידב ואתר הסטף באזור ירושלים. אנשי הקרן הקיימת דיווחו שרבים מהמטיילים שמרו על ניקיון האתרים ופינו את האשפה באופן מסודר.

תצלום: ירון קמינסקי

רשות הטבע והגנים דיווחה על כמאה אלף מטיילים באתריה שמתוכם כ-40 אלף הגיעו לאתרים מוסדרים. מספר המבקרים הגדול ביותר נרשם בקיסריה שאליה הגיעו קרוב לשלושת אלפים מטיילים. מספר דומה הגיע גם לגן הלאומי אשקלון. לשמורת בניאס בגולן הגיעו קרוב לאלפיים מטיילים.

בחול המועד ימשכו אירועים רבים הקשורים לטבע. הקרן הקיימת תציין את יום כדור הארץ החל ביום שישי בצעדת אביב שתיערך עם תושבי עוספיה בכרמל ובאירועים שונים ביער בן שמן. רשות הטבע והגנים תערוך מחרתיים אירועים מיוחדים לציון פעילות לשימור הנשרים בגן לאומי עובדה בנגב וניתן היה לצפות בהם באמצעות טלסקופים שיעמדו לרשות המבקרים. בסוף השבוע תיערך בנמל יפו תערוכה מיוחדת על דולפינים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ