האתר הפופולרי ביותר בפסח - שמורת עין גדי

יותר מ-2.5 מיליון מטיילים ביקרו ביערות ובגנים הלאומים בחג

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

למעלה משני מיליון וחצי מטיילים ביקרו בחג הפסח ביערות, שמורות הטבע והגנים הלאומיים בישראל, וכן בשטחים פתוחים באזורים שונים. כך עולה מסיכום הטיולים בחג שפרסמו אתמול רשות הטבע והגנים והקרן הקיימת.

רשות הטבע והגנים מדווחת על מיליון וחצי מטיילים שבאו לאתרי הטבע, שליש מהם לאתרים מוסדרים ואחרים לטיולים בשטחים פתוחים. האתר הפופולרי ביותר בפסח הנוכחי היה שמורת הטבע של עין גדי שאליה באו 33 אלף מבקרים. במקום השני והשלישי נמצאים הגן הלאומי מצדה ושמורת הבניאס.

למטייל הישראלי יש מוניטין עגומים בגלל הרגלי הנהיגה בשטח והשלכת הפסולת, אבל אתמול הוא זכה למחמאות רבות מאנשי רשות הטבע והגנים. "הישראלים הם מטיילים מצטיינים לעומת מדינות אחרות בעולם, בכך שבכל הזדמנות שיש להם הם ממהרים לארוז את הרכב ולצאת אל השטח, אל אתרי הטבע מתל דן בצפון ועד לשמורת חוף האלמוגים באילת", אמר אתמול עוזי ברזילי, ראש חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, "השנה גם ראינו תחילתה של מגמת שיפור בתחום הניקיון בשטחים הפתוחים, כאשר יותר ויותר מטיילים הסתייעו בשקיות האשפה שחולקו להם ובנקודות האיסוף שהקמנו בחלק מהמקומות, אך עדיין ישנה עבודה רבה".

על פי הקרן הקיימת, ביקרו ביערות בחג יותר ממיליון מטיילים, ו-400 אלף מהם טיילו בחג השני. אחד השינויים הבולטים בהרגלי הטיול ביערות היה הפעם המספר הגדול של רוכבי אופניים שהסתייעו בשבילים החדשים שהכשירה הקרן הקיימת בתקופה האחרונה.

בצפון המשיך אגמון החולה להיות אחד האתרים המבוקשים ביותר והגיעו אליו אלפי מטיילים שבאו בין השאר לצפות בנדידת האביב של עופות המשתמשות במקום כאתר חניה למנוחה ואכילה. כמו כן, ביקר מספר גדול של מטיילים בפארק עמק התכלת שנפתח לאחרונה ליד צפת, ובו מעיינות ובוסתנים.

אלפי מטיילים נסעו בימים האחרונים לכרמל כדי לראות את תוצאות השריפה, אך גם את פריחת האביב באזור זה שהיתה במלוא עוצמתה. מרבדים של פרחים בפריחה בצבעי ורוד, צהוב ואדום כיסו את הרכסים בכרמל, גם באזורים שנפגעו באופן ישיר בשריפה.

עשרות אלפי מטיילים טיילו בנחל השופט ונחל הזורע באזור רמת מנשה. מספר גדול של מטיילים, כמו בכל החגים, היה בפארקים הגדולים של אזור המרכז ובהם פארק בריטניה, יערות בן שמן ויערות משואה ואשתאול. באזור הדרום היתה תנועת מטיילים גדולה, בעיקר ביער המלאכים, פארק גולדה ויער יתיר וכן בפארק הצפרות באילת. גם אנשי השטח של הקרן הקיימת דיווחו על מגמת שיפור בהרגלי הנקיון של המטיילים, אך נאלצו עדיין לאסוף 600 טונות של אשפה שהשאירו מטיילים ביערות ובחניונים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ