הכאוס בשדה התעופה גרם להתרופפות נוהלי הביטחון

המזוודה המריאה, הנוסע נשאר בארץ

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

טיסה של חברת תעופה ישראלית המריאה ביום חמישי לאירופה עם מזוודה של נוסע שלא היה עליה, בניגוד להוראות הביטחון המקובלות - כך נודע בסוף השבוע ל"הארץ".

על פי נוהלי הביטחון הקיימים, אסור למטוס לצאת מנתב"ג עם כבודתו של נוסע מבלי שהוא עצמו יהיה על סיפון המטוס. במקרים שנוסע לא מגיע לשער העלייה למטוס, על אף שמזוודתו עברה את הבדיקה הביטחונית והועלתה למטוס, חל איסור על המטוס להמריא. לא אחת נאלצו חברות התעופה לעכב טיסה על מנת לאתר את מזוודתו של הנוסע הנעדר ולהורידה מהמטוס, על מנת לקבל אישור להמראה. עקב כך נגרמו לא פעם עיכובים של יותר משעה.

במקרה האחרון, עברו הנוסעים ביום חמישי את תהליך הצ'ק אין בטרמינל ומזוודותיהם נשלחו והועלו למטוס. אלא שבשעה אחת בצהריים הופסקו הטיסות בנתב"ג עקב הזיהום שהתגלה בדלק הסילוני, והנוסעים עוכבו בטרמינל היוצאים.

כעבור כמה שעות חודשו בהדרגה הטיסות היוצאות, בין היתר של אוהדי קבוצת מכבי תל אביב, שיצאו לברצלונה לצפות במשחקי הפיינל פור. באחת מהטיסות התברר כי אחד הנוסעים לא עלה על הטיסה, על אף שמזוודתו היתה כבר על המטוס. הטיסה, שכבר היתה באיחור ניכר של כמה שעות, המריאה לדרכה עם המזוודות אך בלי הנוסע.

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר בתגובה כי "כל המטוסים יצאו בביטחה לאחר שיקול דעת מקצועי של הגורמים המוסמכים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ