חיים טופול יעמוד בראש ועד הנאמנים לפרס ליצירה ציונית

הפרס, יוזמתה של שרת התרבות לימור לבנת, נועד להגביר את המודעות לערכי הציונות, והוא בסך 50 אלף שקל

ציפי שוחט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ציפי שוחט

השחקן והיוצר חיים טופול יעמוד בראש ועד הנאמנים של הפרס ליצירה העוסקת בתולדות הציונות.

שרת התרבות לימור לבנת, היוזמת של הפרס החדש, החליטה על מינויו של טופול והודיעה על כך אתמול בישיבת הממשלה. הפרס, על סך 50 אלף שקלים, נועד להגביר את המודעות לערכי הציונות ו"לעודד ולקדם יצירות תרבות העוסקות בתולדות הציונות ובדמויות מרכזיות בתולדותיה", לדברי לבנת.

הפרס יחולק בתחומי היצירה הספרותית, המחול, הקולנוע העלילתי או הדוקומנטרי, התיאטרון, המוזיקה והאמנות הפלסטית. אמת המידה הבלעדית לזכייה בפרס תהייה איכות היצירה.

בחבר הנאמנים יכהנו, פרט לטופול, הפרופ' דוד אלכסנדר - יו"ר מועצת הקולנוע, הפרופ' רות בן ישראל - יו"ר מועצת המוזיאונים, הד"ר חיים פרלוק - יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, הד"ר ורד אביב - יו"ר מדור המחול במועצה לתרבות ואמנות, אורי לוי - יו"ר מדור התיאטרון במועצה לתרבות ואמנות, וג'ודי אברמוביץ - חברת המועצה לתרבות ואמנות. תוקף המינוי של חבר הנאמנים הוא לחמש שנים ותפקידם יהיה להמליץ על המועמדים לוועדת השיפוט של הפרס.

החלטה נוספת של השרה לבנת, שגם עליה הודיעה אתמול לחברי הממשלה, היא לפתוח לציבור הרחב 63 אתרי מורשת ברחבי הארץ ללא תשלום. לדבריה "אתרי המורשת מספרים בצורה הטובה ביותר את סיפור תקומתה ועצמאותה של מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ