ראש הממשלה נתניהו בטקס יום הזיכרון בגבעת התחמושת: אין יום שאיננו פועלים להשבת גלעד שליט

על רקע הדיווחים על מתווה חדש לעסקה, אמר ראש הממשלה בטקס הזיכרון של ארגון יד לבנים כי "לא נרפה עד שישובו אסירינו וחטופינו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שב והדגיש היום את מחויבותה של הממשלה להשבתו של גלעד שליט משבי החמאס. נתניהו אמר את הדברים בגבעת התחמושת, במהלך טקס הזיכרון הרשמי של ארגון יד לבנים לחללי מערכות ישראל.

לדברי נתניהו, "גם ביום הזה צריך לומר ציון הלא תשאלי לשלום אסיריך. אין יום שאיננו פועלים לשלום אסירינו, חטופינו, שבויינו נעדרינו, למען חזרתם הביתה. בכללם גלעד שליט שמוחזק בידי אוייב אכזר. אנו פועלים בכל הימים להשבתם כולל בדרכים הסמויות מהעין. לא נרפה עד שישובו".

ראש הממשלה נתניהו, היום בגבעת התחמושת. תצלום: פלאש 90

נתניהו אמר בטקס כי אילו חללי צה"ל היו היום בחיים, הם "היו רואים שבשנה החולפת פקד רעש גדול את המזרח התיכון. מבצרים קרסו, מנהיגים נפלו והזעזוע טרם בא אל קיצו. אבל ככל שעוברים הימים דבר אחד הולך ומתבהר. ישראל היא אי בודד של חופש, דמוקרטיה וקדמה במרחב גדול וחשוך. במבט של 63 שנים ניתן לומר ששלושה הם ההישגים הגדולים של מדינת ישראל: החזרת כוח המגן לעם היהודי, בניית מדינה לתפארת וטיפוח הדמוקרטיה כלפיד המאיר את שמי המזרח התיכון. אנו יודעים שיש ערובה אחת לקיומנו ולעתידנו: צבא ההגנה לישראל, כוח המגן העברי המגובה ברוחו של העם. דורות חלמנו לשוב לציון והנה בזכות בנינו ובנותינו עומדות רגלינו בירושלים".

נתניהו הוסיף גם כי "כבן למשפחה שכולה, אני מכיר היטב את הכאב, את תחושת האבדן, את תחוש חוסר האונים. לכל אלה מתווסף גם ייגון ההחמצה. לעולם לא נדע מה היה קורה אילו יקירינו היו נשארים בחיים, אילו הקימו והרחיבו משפחות, אילו הגשימו ומימשו חלומות. יגוננו גדול, לבנו דואב. מנין תבוא הנחמה?".

היום דווח ברשת אל ג'זירה כי מצרים גיבשה מתווה חדש לעסקת שליט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ