הנשיא שמעון פרס: הוכחנו שמאדמה סרבנית אפשר ליצור גן פורח

במשכן הנשיא פרס החל טקס חיילים מצטיינים ל-120 חיילים וחיילות מהחיילות השונים. פרס בירך את החיילים "הנושאים את לפיד עתידו של העם"

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

נשיא המדינה שמעון פרס בירך היום (שלישי) את מדינת ישראל לרגל יום העצמאות והעניק אות הצטיינות ל-120 חיילים מצטיינים במשכנו בירושלים.

בטקס שבו השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ, אמר הנשיא כי "המצטייינים מחממים את לב העם ונושאים את לפיד עתידו".

"חיילות וחיילים צעירים, נמצאים כאן עמכם ותיקי צה"ל, ראשוני הכפירים ושועלי שמשון, שהובילו גיסות לקשים שבקרבות ולגדולים שבניצחונות. שיבה זרקה בשערם. קמטים חרשו את מצחם וגבם עדיין כואב מנטל יצירת היסטוריה מדהימה. לא כולם כאן עמנו אבל רוח כולם שוררת בבית הזה.

"לימדו מהם וחלמו על אחריותכם. לימדו את ראשית עמנו וחידוש מדינתנו. כיצד עברנו יותר מאלפיים שנות פרעות ודמים של נצחנות והישגים. של דמעות בעיניים ותקווה בלב. הם יאמרו לכם שישראל אינה תוצר של דעת קהל עולמית. היא פרי של חזון נביאיה. חזון שנראה קשה להגשימו, ובנים שעמלו להפוך אותו למציאות שאין לה אח ומשל.

"זוהי הזדמנות מיוחדת לומר לוותיקים תודה. תודה לאנשים שיצרו יש מאין. שאיפשרו לעמנו עצמאות וחירות".

הטקס, בהנחיית אבי קושניר. תצלום: אבי אוחיון/ לע"מ

פרס פנה אל החיילים ואמר כי "אתם דור צעיר ונהדר בזכות עצמכם. נבחרתם על ידי צה"ל שהתחדש והתעצב.אתם דור מצניע לכת ומרחיק להגיע. אתם חזקים ומשוחררים. נושאים בכלים שהם פסגת הטכנולוגיה ונושאי ערכים שהם היסוד של העולם הנאור. יש לכם יכולות שלא היו לקודמיכם. באפשרותכם לראות איך דברים מתרחשים בזמן אמת. ואיך דברים צריכים להיראות בעתיד.

"אתם אהובים בעמכם ומוערכים בעולם. אתם יצרתם הצטיינות כממוצע חדש, שהוא חיוני לעם קטן.יש לכם האפשרות והרשות לעצב מחר חדש לעמכם ולסביבתכם. השילוב ביניכם, דור ותיק ודור צעיר, הוא שילוב מנצח. שילוב שיבטיח את עתידנו על האדמה הזאת ובאיזור הזה.

"הוכחנו שמאדמה סרבנית אפשר ליצור גן פורח. ואני בטוח שהאזור כולו ילמד שאין עתיד לטרור. ואין טעם לרודנות. ושיש צורך אמיתי בחירות לעם ובכבוד לאדם. בעתיד תעודת הזהות הלאומית תהא רוחנית, מדעית ותרבותית. ומפת הדרכים תהא פתוחה לתנועה מהירה. למרחקים חדשים.

בחיוך נבוך אמר הנשיא פרס, "אני אוהב את ישראל גם מטעמים אובייקטיבים. אין כמוה. ארץ מרתקת. סוערת ומאמינה. אנשים איכפתיים ואחוזי בשורה. מבקרים ויוצרים. מתקדמים ולעולם אינם מסתפקים ביש. וביסודו של דבר אזרחים מסורים ונוער נהדר".

"אנשים צעירים, קחו ארץ נפלאה זו על שכמכם הרחב והרענן. שאו אותה משכמכם ומעלה. אל תהססו לעצב מחדש את המחר ולעצבו בגדול. לעצב ישראל של שלום. ישראל דמוקרטית במזרח תיכון דמוקרטי. ישראל של חברה שוויונית בין בניה, ושוויונית לכל אזרחיה, ללא הבדל דת ולאום. חברה ספוגה באמונה ומדע. ישראל השומרת על מורשתה העתיקה ופורצת דרכים בעידן החדשני.

"נישא תפילה לזכר הבנים שאינם עוד איתנו. נישא תפילה שבנינו הפצועים יזכו ברפואה שלמה. ונישא תפילה שבנינו הנעדרים והחטופים ישובו הביתה. ושגלעד שליט יהיה פה עמנו בהקדם. שלם ובריא. תחי מדינת ישראל!"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ