צלב קרס וכתובת נאצה רוססו בבית כנסת בכפר יונה

ביישוב מתנהל מאבק על הקצאת קרקע לבית ספר חרדי, אך הפעילים נגד הקמתו אמרו כי הם לא אחראים למעשה וכינו אותו "פרובוקציה"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

צלב קרס וכתובת נאצה רוססו היום (רביעי) על קירות בית כנסת בכפר יונה. מתפללים בבית הכנסת פני מאיר ביישוב גילו כי במקום רוססו כתובות בצבע שחור שקראו "לא לקריה החרדית", ביחד עם ציור של צלב וכן צלב קרס. בעקבות המקרה, הוגשה תלונה במשטרה.

בחודשים האחרונים מתנהל בכפר יונה מאבק הנוגע להקצאת קרקע המיועדת לבניית בית ספר חרדי ביישוב. אופי המאבק, שפורסם ב"הארץ" בעבר, נשא לא אחת גוון מחתרתי וכלל פעולות גרילה וריסוס כתובות גרפיטי.

כתובות הנאצה שרוססו על קירות בית הכנסת. תצלום: יוסף סלמה

עם זאת, פעילים במאבק ביישוב אמרו ל"הארץ" כי לא הם אחראים למעשה והגדירו אותו כ"פרובוקציה". עוד ציינו כי מחר אמורה להתכנס הוועדה לשמיעת ההתנגדויות להקצאה לבניית בית הספר החרדי. ממועצת כפר יונה נמסר בתגובה כי "מדובר בקו אדום ובמעשה נבלה סמוך ליום השואה. יש פה חשש להסתה על רקע בניית בית ספר חרדי ביישוב".

צוקית רפנר, אחת מפעילות המאבק ביישוב, פרסמה בדף הפייסבוק של "תושבי כפר יונה נגד הקריה החרדית" כי "מתנגדי ההקצאה לבית ספר פני מאיר מוקיעים ומגנים את ריסוס הישיבה בכתובות זדון ובסמלים, שמקומם לא יכירם ביישוב יהודי וציוני. אנו רואים בפעולה זו ניסיון הסתה וליבוי, תוך שימוש ציני בנושא רגיש המעיב על חיי היום יום בכפר", כתבה. "אנו פועלים ונמשיך לפעול בנחישות נגד כוונת המועצה, תוך הקפדה על שמירת החוק וכבוד האדם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ