הגר בן אשר אחרי הקרנת סרטה בקאן: "הסרט מתקבל כפי שהיינו רוצים"

"הנותנת" הוקרן במסגרת "שבוע המבקרים" והכרטיסים אזלו. היום יצטרפו יוצרי "הערת שוליים" לבמאי יוסף סידר להקרנת הבכורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"הנותנת", סרטה של הגר בן אשר, החל אתמול את מסע ההקרנות שלו בפסטיבל קאן. הסרט הוקרן אתמול שלוש פעמים, לפני קהל של עיתונאים, אנשי קולנוע וכן צופים מן השורה, הפוקדים את הפסטיבל הצרפתי היוקרתי שנפתח שלשום. בסיומה של הקרנת הבוקר התקיים מפגש בין הקהל לבין בן אשר, שכתבה וביימה את הסרט ואף משחקת בו בתפקיד הראשי, והשחקן שמופיע מולה בתפקיד הראשי בסרט, ישי גולן. היום צפויה להגיע לקאן המשלחת של יוצרי ושחקני הסרט הישראלי "הערת שוליים", ולהצטרף לבמאי יוסף סידר, שכבר נמצא במקום.

"התחושה כרגע, מפידבקים מעטים שקיבלנו, שהסרט מתקבל בצורה שבה הייתי יכולה לקוות שיתקבל", אמרה אתמול בן אשר ל"הארץ". "התחושות בהקרנה היו שהסרט מערער, מטריד, ונראה שאנשים מגיבים אליו בעוצמה. עם זאת, קשה לי להעיד מתוך עצמי, כי לבי די נסער רוב הזמן". מרק רוזנבאום, המפיק של "הנותנת", סיפר אתמול כי שתי ההקרנות הראשונות של הסרט היו מלאות לחלוטין. לדבריו, לצד הקופות השתרכו תורים ארוכים של רוכשי כרטיסים, ובסופו של דבר אזלו הכרטיסים וכ-150 איש נשלחו מהמקום ללא כרטיס להקרנה.

"הנותנת" מביא את סיפורה של תמר (בן אשר), אם במשפחה חד-הורית המנהלת חיי מין סוערים במושב שבו היא חיה. כאשר שי (גולן), וטרינר השונה מכל מאהביה, נכנס לחייה, היא מקווה כי תוכל בעזרתו לשנות את דרכיה למענה ולמען בנותיה. הסרט מוקרן ב"שבוע המבקרים" של קאן, מסגרת המתקיימת במקביל לתחרות הרשמית של הפסטיבל ומיועדת ליוצרים בתחילת דרכם. במסגרת זו מתחרים הסרטים על פרס הסרט, הבמאי, התסריט והשחקן הטובים ביותר. בנוסף יתחרה "הנותנת" על פרס "מצלמת הזהב", הניתן לסרט הביכורים הטוב בפסטיבל.

ב-2007 הציגה בן אשר בקאן את סרטה הקצר "משעולים", במסגרת סינפונדסיון המיועדת לסרטי סטודנטים. "הפעם זה כל כך שונה", אמרה אתמול. "תשומת הלב הרבה יותר רחבה ורבה, וגם אני מגיעה עם מטען שונה. אם חשבתי שהתרגשתי אז, היום אני מבינה שלא הבנתי בהכרח מהי התרגשות. הסרט הזה עוסק בתכנים יותר מורכבים מהקודם, ולא היה לי ברור אם הם יעברו ויובנו. כרגע אני מרגישה שאנשים קוראים את הסרט טוב, אבל אני מאוד רוצה לקבל עוד פידבקים, להבין איך הסרט פועל על הצופים. בשבילי זו המסה הרגשית של הפסטיבל".

היום יתקיימו בקאן שתי הקרנות העיתונאים הראשונות של "הערת שוליים", סרטו החדש של יוסף סידר ("ההסדר", "בופור"), המשתתף בתחרות הרשמית של הפסטיבל. מחר בצהריים תתקיים ההקרנה הרשמית הראשונה של הסרט, וב-22:00 הפרמיירה החגיגית. כיוון שסידר שומר שבת, הוחלט שכל חברי המשלחת המלווה את הסרט יצעדו יחד אתו אל ההקרנה, מהמלון ועד לשטיח האדום ולא יגיעו בכלי רכב, כנהוג. כל סרטי התחרות הרשמית של הפסטיבל מתמודדים על פרס דקל הזהב היוקרתי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ