תומר זרחין

מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, יפה ויגודסקי, ננזפה לאחרונה על ידי מנכ"ל משרד החינוך, לאחר חקירה משמעתית בנציבות שירות המדינה. אתמול נודע ל"הארץ" כי נגד ויגודסקי נפתחה חקירה משמעתית בשל שתי פרשיות. בעקבות שימוע שנערך לה לבקשתה, הודיעה ויגודסקי על כוונתה לפרוש משירות המדינה.

על הליך הנזיפה החליט ראש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, עו"ד אסף רוזנברג. במסגרת חקירת הנציבות, נמצא כי ויגודסקי קיבלה הטבות בנסיעות לחו"ל מטעם הטלוויזה החינוכית: במסגרת תפקידה קיבלה במספר הזדמנויות, הטבות שונות מחברת אל-על, במסגרת נסיעותיה בתפקיד. הטבות אלו נגעו למקום הישיבה במטוס, ביטול קנס בגין שינוי מועד טיסה וקבלת כרטיס טיסה חינם ליעד באירופה שניתן לה כפיצוי עקב העברתה ממחלקת עסקים למחלקת תיירים בגין רישום יתר בטיסה. ההטבות ניתנו לויגודסקי, בין היתר, לנוכח תפקידה הבכיר.

עוד העלתה החקירה כי באוקטובר בשנה שעברה טסה ויגודסקי לכנס בחו"ל, כשאת הטיסה אמנם מימן משרד החינוך אולם ארגון ECDL שהזכיינית שלו בארץ, חברת מרמנת, מנהלת פרויקטים רחבי היקף מול משרד החינוך ומול הטלוויזיה החינוכית, מימן את הלינה. הנציבות קבעה כי הדבר הציב את ויגודסקי במצב של חשש לניגוד עניינים עם תפקידה כמנכ"לית הטלוויזיה החינוכית. נציבות שירות המדינה סיכמה עם פרקליטה של ויגודסקי על פרישתה משירות המדינה עד אמצע החודש הבא.

החלטתו של רוזנברג לא להעמיד את ויגודסקי לדין משמעתי בפני בית הדין למשמעת של עובדי המדינה, נומקה, בין השאר, מהחלטתה לפרוש משירות המדינה לאחר פתיחת ההליך המשמעתי נגדה, גילה ותרומתה רבת השנים לשירות המדינה. מהטלוויזיה החינוכית נמסר בתגובה: "מדובר בהאשמות מגוחכות. מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית הודיעה כבר לפני למעלה מתשעה חודשים למנכ"ל משרד החינוך כי ברצונה לפרוש לגמלאות לאחר שמונה שנים ולאור תחושת מיצוי. מקור התלונות בגורמים אינטרסנטיים שלא יכלו להסכים לצעדי המנהל התקין שהובילה ויגודסקי ואת דרישתה לפטרם.

"ויגודסקי קיבלה מושב מועדף במחלקת תיירים (מרווח יותר לרגליים) לנוכח העובדה שהיא חברה במועדון הנוסע המתמיד (מנסיעותיה הפרטיות). הטבה זו ואחרות מגיעות לה כדין, כמו ליתר חברי המועדון. גם הפיצוי שניתן לה על ידי אל על בגין העברתה ממחלקה למחלקה נעשה כדין, כמו ליתר הנוסעים. לנסיעה לכנס הבינלאומי אליו הוזמנה, נשלחה ויגודסקי מטעם שר החינוך, והמשרד לא מצא כל ניגוד עניינים ועל כך הביע את דעתו גם היועץ המשפטי של הטלוויזיה החינוכית טרם נסיעתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ